هنروتجربه: فیلم «ابر بارانش گرفته» ساخته مجید برزگر به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه فیلم‌های بلند جشنواره فیلم «دوربان» به رقابت می‌پردازد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی فیلم، چهل و دومین جشنواره فیلم «دوربان» آفریقای جنوبی از تاریخ ۲۲ جولای تا اول اوت (۳۱ تیر تا ۱۰ مرداد) برگزار می‌شود و فیلم «ابر بارانش گرفته» چهارمین ساخته مجید برزگر در ادامه حضورهای بین‌المللی خود به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه فیلم‌های بلند این رویداد سینمایی به رقابت می‌پردازد.

«ابر بارانش گرفته» فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مجید برزگر و نویسندگی آرمان خوانساریان و مجید برزگر محصول ۱۳۹۸ است که در سی و هشتمین دوره جشنواره ملی فیلم فجر رونمایی شد و نازنین احمدی برای بازی در این فیلم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.

داستان فیلم درباره سارا پرستار ۳۵ ساله‌ای است که به بیمارانش کمک می‌کند تا آرام شوند. حتی آن‌ها که امیدی به زنده ماندن‌شان نیست…

جشنواره بین‌المللی فیلم‌ «دوربان» قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین جشنواره فیلم در منطقه جنوب آفریقا به شمار می‌رود که برای اولین بار در سال ۱۹۷۹ در کشور آفریقای جنوبی با هدف ایجاد تعامل بین سینمای این کشور با سینمای جهان و برای پیشرفت این صنعت در آفریقای جنوبی برگزار شد.

علاوه بر نمایش فیلم در این رویداد سینمایی، برگزاری ورک شاپ، بازار بین‌المللی فیلم، سمینارهای تخصصی صنعت سینما، کارگاه‌های فیلمسازی و… از برنامه‌های دیگر این جشنواره است.

پخش جهانی فیلم «ابر بارانش گرفته» برعهده کمپانی آلمانی مدیا لونا است.