هنر و تجربه: استیون سودربرگ تهیه‌کننده و فیلم‌ساز، یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی فیلم بلندی خواهد بود که از فیلم کوتاه «خرابکار»/ The Vandal اقتباس می‌شود؛ فیلمی بحث‌انگیز که در بخش «دوهفته کارگردانان» هفتادوچهارمین جشنواره کن روی پرده رفته است.

«خرابکار» به کارگردانی اِدی اَلکِزار که با حمایت دارن آرونوفسکی به عنوان تهیه‌کننده اجرایی ساخته شده، از حالا یکی از رقبای اسکار بهترین انیمیشن کوتاه سال ۲۰۲۰ است. این فیلم با ترکیب تصاویر زنده و انیمیشن توقف‌حرکت (استاپ‌موشن) در فرایندی منحصربه‌فرد ساخته شده است. الکزار این شیوه و فرایند را با ترکیب ابداعی خودش «متا اسکوپ»/ Meta-scope توصیف می‌کند که یک تکنیک بصری است که در آن «شما هرچه بیش‌تر به یک سوژه نزدیک می‌شوید، واقعی‌تر به نظر می‌رسد.»

این پروژه سینمایی بلند در بازار جشنواره کن هم به خریداران و سرمایه‌گذاران عرضه شده است. البته سودربرگ پیش از این، در ساخت اولین فیلم بلند الکزار با عنوان «بی‌نقص»/ Perfect محصول ۲۰۱۸ از او حمایت کرده بود. «خرابکار» که موسیقی متن آن را فیلم‌ساز نامزد اسکار و آهنگ‌سازی به نام کریس باورز ساخته، روی فیلم کداک شانزده میلی‌متری سیاه‌وسفید با دوربین‌های پاناویژن فیلم‌برداری شده است.