هنروتجربه:محمدحسین فرح بخش معتقد است که حمایت‌های رانتی دولتی قاتل اصلی تولید در سینمای ایران به شمار می‌رود و دولت به‌جای ورود به تولید باید از اکران فیلم‌ها حمایت کند.

به گزارش سایت هنروتجربه، محمدحسین فرح بخش تهیه کننده و کارگردان سینما در گفتگو با خبرگزاری مهر  با اشاره به حمایت‌های دولتی توضیح داد: بهتر است که دولت تنها تمرکز خود را روی حمایت از اکران داشته باشد و در زمینه تولید ورود پیدا نکند، چرا که بخش خصوصی در صورتی که اکران مناسبی وجود داشته باشد، می‌تواند از پس تولید برآید. البته این را هم باید بگویم که سینمای ایران با توجه به تعداد بالای فیلم‌های در نوبت اکران، تا اطلاع ثانوی نیازی به تولید ندارد.

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «ریشه در خون» تاکید کرد: یادآور می‌شوم که یکی از قاتلان بزرگ تولید در سینما، حمایت‌های رانتی دولتی در تولید است، دولت باید از حمایت در تولید دست بردارد، متاسفانه دولت به تولیداتی کمک می‌کند که قابلیت دیده شدن ندارند، معتقدم بنیاد سینمایی فارابی مرکز رانت خواری در سینما است و باید این نوع از حمایت را قطع کند.

فرح بخش گفت: به نظر من، دولت جدید باید در این زمینه سیاست جدیدی را پیش بگیرد و کمک به تولید فیلم را حذف کرده و تنها در طول سال از ۲ یا ۳ فیلم خاص حمایت کند. بنیاد سینمایی فارابی می‌تواند این بودجه را صرف حمایت از اکران و یا ساخت سالن در کشور کند، حتی می‌تواند بلیت فیلم‌ها را خریده و به صورت رایگان در اختیار نهادهای دولتی قرار دهد تا نه تنها مردم تشویق به سینما رفتن شوند بلکه به اکران فیلم‌ها نیز کمک شود.