هنروتجربه: فیلم‌سازان فیلم کوتاه در بیانیه‌ای بر حق مسلم هموطنان خوزستانی صحه گذاشته و خواستار رسیدگی به مطالبات بر حق آنها شده‌اند.

به گزارش سایت هنروتجربه، متن بیانیه بدین شرح است:

«به نام خداوند ایثار و انصاف. خوزستان یک خطه نیست، یک «تن» است. تنی که هنوز آثار جنگ تحمیلی‌اش از آن زدوده نشده بود که اکنون دچار جراحات جهل مدیرانی شده است که به اشتباه ردای مدیریت را بر تن کرده‌اند! خوزستان «تنِ» وطن‌مان سالهاست که با تبعیض، بی آبی، بیکاری و فقرِ تحمیلی دست در گریبان است و حال بجای درمان، «خشونت» نصیب‌اش می‌شود!

این مردمانِ «غیور» بیش از هر چیز مستحق کرامت و پاسداشت‌اند و در چهار دهه گذشته به خوبی توانستند در مقابل متجاوزان به خاکِ وطن از جان و مال خود مایه بگذارند و حالا به دلی پرخون از متجاوزانِ داخلی که با بی‌تدبیریشان این «جلگه» را به «بیابانی» مبدل کرده‌اند همان «حق» را خواستارند.

ما فیلمسازان فیلمِ کوتاه کشور، بدینوسیله بر حقِ مسلم این هموطنان غیور کشورمان «صحه» گذاشته و با آنان ورنج‌شان همراهی و همدردی کرده و تا رسیدن آنان به مطالبتاشان در کنارشان خواهیم ماند و با آنان اعلام همبستگی می‌نماییم.»

این بیانیه به امضای تعدادی زیادی از فیلمسازان کوتاه رسیده است. از جمله: امیرحسین علم‌الهدی، سعید پوراسماعیلی، ابراهیم حصاری، مریم بوبانی، امید شمس، بهنام آزادی، بهزاد آزادی، دلاور دوستانیان، رضا فهیمی، شهریار پورسیدیان، فاطمه محمدی، مهدی موسوی برزکی، حسام حسینی، سامان حسین‌پور، کوروش عطایی، پویا نبی، عاطفه محرابی، سعید کشاورز، مسیح حدپور سراج، آکوزند کریمی، سعید زمانیان و …