هنروتجربه: اکران آنلاین فیلم‌های «خواب ابراهیم»، «ملاقلات‌های شگفت‌انگیز» و «صحنه‌هایی از زندگی یک کارآگاه» در صفحه اختصاصی «هنروتجربه» در پلتفرم هاشور از دوشنبه ۱۱ مرداماه آغاز می‌شود.

به گزارش سایت هنروتجربه، فیلم‌های «خواب ابراهیم» ساخته محمود کریمی، «ملاقلات‌های شگفت‌انگیز» به کارگردانی مهدی ارجمند و «صحنه‌هایی از زندگی یک کارآگاه» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سید علیرضارسولی‌نژاد از روز دوشنبه ۱۱ مردادماه ۱۴۰۰ در صفحه اختصاصی «هنروتجربه» در پلتفرم هاشور نمایش داده خواهند شد.

«خواب ابراهیم» ساخته محمود کریمی، مستندی است که مراحل ساخت فیلم «چ» ساخته ابراهیم حاتمی‌‌کیا را به تصویر کشیده است و کارگردان را در فرآیند ساخت فیلم سینمایی «چ» در مرکز توجه خود قرار داده می‌‌دهد.

«ملاقات‌های شگفت‌انگیز» ساخته مهدی ارجمند، مستندی آرشیوی است که با به‌کارگیری جلوه‌های ویژه، فضایی بینامتنی میان جهان‌بینی، گفتمان‌ها و دیدگاه‌های افراد مشهور و نام‌دار تاریخ به‌ وجود آورده است. کارگردان می‌کوشد در فیلم، کاراکترهای مشهور در حوزه‌های گوناگون اجتماعی، مذهبی، سیاسی، ادبی، هنری و تاریخی از جمله آلفرد هیچکاک، لوییس بورخس، استیون ‌هاوکینگ، زیگموند فروید، مهاتما گاندی، مرلین مونرو، آلبرت انشتین، آدولف هیتلر، ویلیام شکسپیر و بسیاری دیگر را از طریق جلوه‌های ویژه و متحرک ساختن عکس‌ آن کاراکترها دوباره زنده کند و به تصویر درآورد.

«صحنه‌هایی از زندگی یک کارآگاه» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سید علیرضارسولی‌نژاد، درباره پسر جوانی به اسم بهراد است که به فیلم‌های کارآگاهی علاقه دارد. در یک روز پاییزی نامه مشکوکی به دستش می‌رسد، او با خواندن نامه درگیر ماجرایی کارآگاهی می‌شود.