هنروتجربه: هادی نائیجی می‌گوید پس از فیلم چهار اپیزودی «هیهات» که در سینماهای «هنروتجربه» به نمایش درآمد فرصت ساخت فیلمی دیگر را به دست نیاورده است.

هادی نائیجی نویسنده و کارگردان سینما درباره کارهای جدید خود به صبا گفت: پس از ساخت فیلم «هیهات» که پنج سال زمان از آن می گذرد دیگر فرصت ساخت فیلمی برایم فراهم نشد! البته این امر ناخواسته است چون هیچ فیلمسازی دوست ندارد سال‌ها در انتظار ساخت کاری باشد.

وی در پاسخ به اینکه آیا کم کاری پیش آمده ربطی به فیلمنامه ها دارد، گفت: نه، اتفاقاً سناریوی خوبی در اختیار دارم، اما متاسفانه فیلمنامه ها یا دستخوش سانسور می شوند یا اینکه برای جذب سرمایه به مشکل برمی خوریم. درباره کار کردن در شبکه نمایش خانگی نیز باید بگویم کار کردن در آنجا آدابی دارد که من آنها را دارا نیستم.

کارگردان فیلم «هیهات» تاکید کرد: در شبکه نمایش خانگی عده ای خاص فعالند و بعضا تابع روابطی هستند که به آنها اجازه می دهد در پلتفرم ها مشغول کار شوند، در غیر اینصورت همانند من باید در انتظار کار به سر برند. جالب است بدانید من سناریویی به یکی از این پلتفرم ها پیشنهاد کردم که مورد پسند آنها واقع شد و فیلمنامه را از من خریدند، اما در ادامه فهمیدم آنها با کارگردان دیگری می خواهند سریال را جلوی دوربین برند، درصورتیکه قرار بود با من آن را بسازند!

نائیجی در پایان تاکید کرد: من نقدی به بودن شبکه نمابش خانگی و پلفترم ها ندارم، بلکه معتقدم باید شرایط تولید اصلاح شود.

برچسب‌ها: