هنروتجربه: داوران جشنواره «کوکو ۱۹» (کودک و کووید ۱۹) معرفی شدند.
به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی، جشنواره آنلاین «کوکو ۱۹» که از اواسط تیرماه آغاز شده است، با گذشت مدتی از انتشار فراخوان، اسامی داوران خود را اعلام کرد.
دنا ضیایی رییس شورای سیاست‌گذاری جشنواره کوکو ۱۹ ضمن بیان اینکه تاکنون شاهد استقبال خوب کودکان و خانواده‌های ایرانی از جشنواره کوکو ۱۹ بودیم، گفت: با گذشت کمتر از ۳۰ روز از انتشار فراخوان این جشنواره، بیش از۴۰۰ اثر به دبیرخانه ارسال شده است. در این آثار که با محوریت بخش‌های مختلف این رویداد بوده شاهد خلاقیت کم‌نظیری از سوی کودکان ایرانی در نقاط مختلف کشور بودیم و این جای بسی خوشحالی است.
وی در ادامه درباره ارزیابی آثار رسیده به جشنواره کوکو ۱۹ نیز توضیح داد: شهره لرستانی، مامک یحیی‌پور، مریم اسلامی و زهرا موسوی از جمله اشخاصی هستند که به عنوان داوران اولین دوره جشنواره «کوکو ۱۹» (کودک و کووید ۱۹) با ما همکاری کرده و به ارزیابی آثار شرکت‌کنندگان در بخش‌های مختلف می‌پردازند.
ضیایی در ادامه بیان کرد: این رویداد فرهنگی و هنری به صورت رایگان و با حمایت مالی و معنوی برنامه کمک‌های کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی، برنامه توسعه ملل متحد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا اواسط شهریورماه به صورت برخط ادامه پیدا می‌کند و تا پایان روز کاری ۲۲ مرداد ماه پذیرای آثار شرکت‌کنندگان از نقاط مختلف ایران است.
وی ادامه داد: کودکان در رنج سنی ۷ تا ۱۵ سال با ارسال آثار در حوزه‌های استنداپ کمدی، شعر، داستان‌نویسی و نقاشی و خانواده‌ها با ارسال فیلم کوتاه از مشارکت اعضای خانواده در خواندن شعر، بازی و هر نوع سرگرمی خلاقانه در محیط خانه در دوران همه‌گیری کووید ۱۹ می‌توانند در همه بخش‌های این جشنواره شرکت کنند.
رییس شورای سیاست‌گذاری جشنواره کوکو ۱۹ در پایان گفت:  داوران جشنواره پس از بررسی آثار شرکت‌کنندگان، در اختتامیه این مراسم که اول شهریور ماه است، در هر بخش اسامی ۱۰ برگزیده را اعلام می‌کند. به این ترتیب آثار برگزیده به مدت چند روز در صفحه اینستاگرام جشنواره به نظرخواهی گذاشته شده و هرکدام از آثار که بیشتر مورد پسند مخاطبان قرار گیرد به عنوان برگزیدگان مردمی معرفی می‌شوند. جشنواره «کو.کو ۱۹» علاوه بر جوایز برگزیدگان هیات داوران، به آثار برگزیده منتخب مردمی نیز جوایز ویژه‌ای اهدا می‌کند.
شهره لرستانی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایران، علاوه بر دبیری هنری جشنواره کوکو۱۹، به عنوان یکی از داوران این جشنواره نیز انتخاب شده و بیشتر به ارزیابی آثار ارسال شده در بخش استند‌آپ می‌پردازد.
مامک یحیی‌پور نقاش و  عکاس هنری که یکی از مدرسان هنر در دانشکده‌های هنری است،‌ به عنوان دیگر داور این جشنواره معرفی می‌شود.
مریم اسلامی شاعر و داستان‌نویس و مترجم داستان‌هایی در حوزه کودک و نوجوان بوده که داوری در اولین دوره از جشنواره کوکو۱۹ را پذیرفته است. او پیش از این نیز سابقه داوری در جشنواره‌های فجر، قلم زرین، رشد و جشنوارهای ادبی کانون پرورش فکری را نیز در کارنامه دارد.
زهرا موسوی نویسنده، شاعر و فیلم‌نامه‌نویس که مولف و شاعر کتاب‌های بی شماری در حوزه کودک و نوجوان است، دیگر داوری است که در اولین دوره از جشنواره کوکو۱۹ به ارزیابی آثار شرکت‌کنندگان می‌پردازد.
علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی www.coco19.ir به صورت رایگان از طریق پنل ثبت نام اقدام به ارسال آثار خود کنند. همچنین برای اطلاعات بیشتر می‌توان با شماره دبیرخانه ۰۹۱۲۳۷۷۷۹۱۸ تماس گرفت.
گفتنی است جشنواره «کوکو ۱۹» کاری از کانون آشنایی با حیات وحش و موسسه فرهنگی هنری ودود بوده که در راستای پروژه آگاهی‌افزایی مشارکتی درباره کووید ۱۹ در دو بخش کودک و خانواده برگزار می‌شود.
برچسب‌ها: