هنروتجربه: وبینار «فیلم ساختن» با بهمن فرمان‌آرا، برای اولین بار در ایران و به‌صورت آنلاین از ۱۶ تا ۲۰ مرداد در باشگاه آموزش‌های آنلاین یونسکو -یونیتک- برگزار می‌شود.

وبینار «فیلم ساختن»  -سینما از نگاه بهمن فرمان‌آرا-، عنوان مسترکلاس ۴ روزه این کارگردان است که در این دوره به بررسی فیلم‌نامه، فرازها و فرودها، تدوین و شکوفایی فیلم، دوربین و زاویه دید و همچنین کارگردانی و انتقال حس پرداخته می‌شود. همچنین در این وبینار بخش‌هایی از بعضی از آثار این فیلمساز همچون «شازده احتجاب»،«سایه‌های بلند باد» و … به نمایش در می‌آید و این کارگردان تجربیات خود را همراه با نمایش بخشی از این آثار در اختیار هنرجویان قرار می‌دهد.

این وبینار از ۱۶ تا ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ در چهار جلسه یک‌ساعت و نیمه برگزار خواهد شد که یک ساعت آن به آموزش و نمایش فیلم اختصاص دارد و نیم ساعت پایانی هم برای پرسش و پاسخ در نظر گرفته شده است.

از آنجاکه این دوره آموزشی به صورت آنلاین برگزار می‌شود، علاقه‌مندان در کشورهای گوناگون امکان شرکت در آن را دارند.

باشگاه آموزش‌های الکترونیک کمیسیون ملی یونسکو، در راستای اهداف آموزشی – فرهنگی خود، برگزارکننده این دوره است که عواید برگزاری آن به‌مناسبت ۳۰ سالگی محک، به کودکان مبتلا به سرطان تحت حمایت این موسسه خیریه تقدیم خواهد شد.

هنرجویان این دوره گواهینامه معتبری را با تأییدیه باشگاه آموزش‌های الکترونیک کمیسیون ملی یونسکو، دریافت می کنند.

بهمن فرمان آرا علاوه بر ساخت فیلم هایی همچون «بوی کافور، عطر یاس»،«خانه‌ای روی آب»،«یه بوس کوچولو»،«دلم می‌خواد»،«حکایت دریا» و … به عنوان تهیه کننده با بسیاری از فیلمسازان معتبر ایران و جهان همکاری کرده است.

پیش از این هنرمندان دیگری همچون محمود دولت آبادی، علی رفیعی، سیف‌الله صمدیان و … دوره های آموزشی دیگری را در این پلتفرم برگزار کرده‌اند.

شرایط ثبت‌نام و جزییات بیشتر درباره برگزاری این دوره آموزشی در صفحه اینستاگرام یا وب‌سایت یونیتک به نشانی https://unitech-ac.com/  در دسترس است.

برچسب‌ها: