هنروتجربه، مریم شاه‌پوری: سینمادوستان می‌دانند که کوئنتین تارانتینو ابتدا کارش را به عنوان فیلم‌نامه‌نویس آغاز کرد و فیلم‌نامه‌های «عشق حقیقی»/ True Romance و «قاتلان بالفطره»/ Natural Born Killers را به‌ترتیب به ریدلی اسکات و الیور استون فروخت.

حالا تارانتینو و براین کوپِلمَن (نویسنده و کارگردان و پادکستر) در گفت‌وگوی تازه‌ای به این واقعیت اشاره می‌کنند که هر دو از فیلم بیزارند چون استون هدف اصلی را گم کرد و واقعاً شخصیت‌هایش را نفهمید. جالب این‌که تارانتینو هنوز فیلم را کامل ندیده و کوپلمن هم با این‌که طرفدار پروپاقرص استون است، قبول دارد که او اساساً فیلم‌نامه را درست نفهمیده است. تارانتینو می‌گوید: «یکی از موارد خاص درباره فیلم‌نامه این است که کوشیدم فیلم روی کاغذ شکل بگیرد. برای همین وقتی آن را می‌خوانید انگار فیلم را دیدید. احتمالاً به همین دلیل است که استون دست‌کم نیمی از آن را کنار گذاشت! کار برای او آماده شده بود!» (می‌خندد)

در این خصوص تارانتینو به خیانت بی‌معنی شخصیت‌های اصلی فیلم میکی (وودی هارلسن) و مالوری (جولیت لوییس) به هم اشاره می‌کند و می‌گوید این اتفاق هرگز نباید می‌افتاد و دلیلش درک‌نکردن این شخصیت‌ها و دلیل زندگی و کارهای‌شان است؛ و مثلاً به همین دلیل این شخصیت‌ها خواهان کشتار اعضای سوءاستفاده‌گر خانواده خودشان هستند: «موضوع اصلی این است که آن‌ها به شکلی غیرطبیعی برای یکدیگر زنده‌اند و بهای آن می‌تواند قربانی‌شدن هر کسی روی کره زمین باشد.» و کوپلمن هم در این مورد می‌افزاید: «کشتار و ولگردی آن‌ها، آیین مقدس عشق‌شان است.»

  • پلی‌لیست