هنروتجربه، مریم شاه‌پوری: اولین نمایش جهانی وسترن جدید نتفلیکس با عنوان «هرچه سخت‌تر زمین می‌خورند»/ The Harder They Fall‌ در شصت‌وپنجمین جشنواره فیلم لندن (انستیتو فیلم بریتانیا/ BFI) خواهد بود و به عنوان فیلم افتتاحیه.

این فیلم به کارگردانی جِیمِس ساموئل، ستارگانی چون ایدرِس اِلبا، زازی بیتز، دلروی لیندو، رِجینا کینگ، لَکیث اِستَنفیلد و جاناتان مِیجِرس را در ترکیب بازیگرانش دارد و از سوم نوامبر (دوازدهم آبان) در نتفلیکس عرضه خواهد شد. داستان درباره یاغی‌ای به نام نَت لاو (میجرس) است که متوجه می‌شود دشمنش روفِس باک (البا) از زندان آزاد شده و دارودسته‌اش را برای تعقیب و انتقام از او جمع‌وجور کرده است.

تریشا تاتِل، دبیر جشنواره چنین گفته است: «جِیمِس ساموئل وسترنی فوق‌العاده سرگرم‌کننده و خوش‌ریتم و شوخ‌طبعانه ساخته است؛ فیلم ژانری که هم بامزه است و هم بی‌رحمانه… نادر است که اولین فیلم فیلم‌سازی چنین جاه‌طلبانه، خلاقانه و مستقل باشد. از این رو، افتتاح جشنواره با اثر فیلم‌سازی اهل لندن برای ما یک لذت تمام‌عیار است و خیلی از جیمس، تهیه‌کنندگان فیلم و نتفلیکس سپاسگزاریم که به ما اعتماد کردند و اولین نمایش جهانی‌شان در این رویداد خواهد بود.»

میزان ابتلا به کووید-نوزده در بریتانیا به‌شدت پایین آمده و امیدها برای برگزاری جشنواره از ششم تا هفدهم اکتبر (۱۴ تا ۲۵ مهر) بسیار بالا رفته است. تا امروز نزدیک به ۸۹ درصد مردمان بریتانیا اولین دز واکسن را دریافت کرده‌اند و ۷۳ درصد کاملا واکسینه شده‌اند.

  • ورایتی