هنروتجربه: فیلم «قصیده گاو سفید» به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم و تهیه‌کنندگی غلامرضا موسوی در تازه‌ترین حضور جهانی خود در پنجاه و پنجمین جشنواره فیلم کارلووی‌واری به روی پرده خواهد رفت.
به گزارش سایت هنروتجربه، این فیلم در بخش افق‌های (horizons) این جشنواره که مختص نمایش برترین آثار سال سینمای جهان است به نمایش در خواهد آمد.
فیلم‌های مموریا ساخته آپیچاتپونک ویراستاکول (برنده جایزه ویژه هیئت داوران کن)، پاریس منطقه ۱۳ ساخته ژاک اودیار، ماشینم را بران ساخته ریوزوکه هاماگوچی (برنده جایزه بهترین فیلمنامه کن)، کوپه شماره ۶ ساخته جوهو کازمانن (برنده جایزه بزرگ کن)، معرفی ساخته هانگ سانگ سو، حسن ساخته سمیح کاپلانوغلو و ورتکس ساخته گاسپار نوئه از دیگر فیلم‌های بخش افق‌های امسال جشنواره کارلووی واری هستند.
جشنواره کارلووی‌واری که یکی از معتبرترین و بزرگترین جشنواره‌های فیلم در جهان است، سال گذشته به علت پاندمی جهانی برگزار نشد و امسال با بهبود شرایط، پنجاه و پنجمین دوره خود را از تاریخ ۲۰ تا ۲۸ آگوست (۲۹ مرداد تا ۶ شهریور) در شهر کارلووی‌واری در جمهوری چک برگزار خواهد کرد.
فیلم سینمایی «قصیده گاو سفید» اولین حضور جهانی خود را در بخش مسابقه اصلی هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین پشت سر گذاشت و موفق به دریافت جایزه تماشاگران از این جشنواره شد. این فیلم همچنین در دومین حضور بین‌المللی خود در بخش هفته منتقدین جشنواره ترایبکای نیویورک به روی پرده رفت.
«قصیده گاو سفید» هم چنین به زودی در جشنواره‌های فیلم ملبورن استرالیا و ادینبورگ اسکاتلند به روی پرده خواهد رفت.
مریم مقدم، علیرضا ثانی‌فر، آوین پوررئوفی و پوریا رحیمی سام بازیگران نقش‌های اصلی این فیلم هستند.