هنروتجربه، مریم شاه‌پوری: «وقایع‌نامه» تریلر علمی‌خیالی استادانه جاش ترنک که در زیرژانر «تصاویرپیداشده»/ Found-footage هم جای می‌گیرد، یکی از تحسین‌شده‌ترین فیلم‌های استودیویی سال ۲۰۱۲ بود که بیش از ده برابر بودجه‌اش در گیشه فروخت و نقدهای مثبتی هم گرفت.

داستان «وقایع‌نامه» درباره دانش‌آموزان دبیرستانی‌ای است که قدرت‌های تله‌کینه‌تیک پیدا می‌کنند. شایعه‌های مربوط به ساخت دنباله این فیلم مدت‌ها سر زبان‌ها بود و بعدش چنین تصور شد که هرگز ساخته نخواهد شد. با وجود این، جان دیویس تهیه‌کننده، تازگی به «فوربس» گفته است که دارند روی دنباله‌ای کار می‌کنند.

جالب این‌که پروژه فعلی، بر خلاف فیلم مردمحور اول، زاویه دیدی زنانه خواهد داشت. دیویس که تهیه‌کننده فیلم جدید دیزنی با نام «گشت‌وگذار در جنگل»/ Jungle Cruise هم هست در این باره می‌گوید: «بازگشت به این جهان داستانی بهترین سرمایه‌گذاری ممکن بود چون در قیاس با سایر فیلم‌هایی که ساخته‌ام بهترین سود را داشته و با بودجه‌ای دوازده میلیون دلاری بیش از ۱۲۶ میلیون فروخت… این روزها روی قسمت دوم کار می‌کنیم که فکر می‌کنم فیلم بزرگی خواهد شد. در واقع زاویه دید زنانه‌اش به ما اجازه می‌دهد تا داستان را به شیوه‌ای متفاوت روایت کنیم.»

دیویس همچنین گفت که فیلم، فلش‌فورواردی در آینده است و ماجراهایش مدت‌ها پس از وقایع فیلم اصلی روی می‌دهد.

  • ایندی‌وایر