هنروتجربه: هیات مدیره انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند؛ واکسیناسیون سراسری کرونا برای عموم مردم را خواستار شد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند، بیانیه انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند به شرح زیر است:

«مستندسازان ما در کنار کادر شریف درمان، در صف نخست ثبت و روایت وقایع، با تهیه مستند و گزارش از این روزهای تلخ، همراه مردم ایران بودند‌.

ما در این راه تعدادی از بهترین مستندسازان کشور هم‌چون زنده یاد منوچهر طیاب، کیومرث درم‌بخش، خسرو سینایی، اکبر عالمی، هوشنگ میرزائی، محمد معتمدکیان و… را از دست داده‌ایم. بسیاری از ما تا مرز مرگ رفتیم و برگشتیم. این روزگار سیاه و اتفاقات ناگوار به یقین نتیجه بی‌تدبیری مدیران ارشد کشور و وعده‌های دروغین وزارت بهداشت بوده است.

درحالی که با دل‌سوزی و مدیریت هوشمندانه و درست، هم‌چون بسیاری از کشورهای دیگر جهان، می‌شد به‌راحتی از این فجایع تلخ که هر روز شاهدش هستیم، پیشگیری کرد.

اکنون برای تمامی مردم ایران واکسن می‌خواهیم. یک‌یک ایرانیان باید به واکسن‌های استاندارد مورد تایید سازمان بهداشت جهانی دسترسی داشته باشند.

در طی ماه‌های اخیر هم با معاونین وزارت بهداشت دیدار داشته‌ایم و نامه‌های متعدد و مصاحبه‌های مطبوعاتی زیادی، جهت سهمیه‌ واکسن برای مستندسازان ارایه‌ داده‌ایم که به هیچ سرانجامی نرسیده است.

حال، نگران جان مردم ایران هستیم و در کنار ملت ایستاده‌ایم.

بی‌شک، لحظه به لحظه این فاجعه هولناک توسط دوربین مستندسازان ثبت و ضبط می‌شود و برای قضاوت تاریخ، ماندگار خواهد شد.

هیات مدیره انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند ایران»