هنروتجربه: انجمن صنفی فیلم‌نامه‌نویسان، اتحادیه تهیه‌کنندگان و انجمن بازیگران سینمای ایران در پیام‌هایی درگذشت فرشته طائرپور را تسلیت گفتند.

به گزارش سایت هنروتجربه، انجمن صنفی فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران در پیامی درگذشت فرشته طائرپور را تسلیت گفت.

در این پیام، شورای مرکزی فیلم‌نامه‌نویسان ضمن برشمردن ویژگی‌های کارنامه پربار این تهیه‌کننده و نویسنده، با انتقاد از روند واکسیناسیون سراسری، خواستار تسریع این موضوع و پایان‌ دادن مسئولان به خزان سینمای ایران و از دست رفتن جان‌های بی‌قیمت ایرانیان با تسریع واکسیناسیون سراسری شده است.

متن کامل پیام تسلیت انجمن صنفی فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران به شرح زیر است:

فرشته طائرپور را به فعالیت‌های صنفی‌اش، تلاش‌هایی که برای زندگی بهتر اهالی سینمای ایران می‌کرد و به عشق و علاقه‌اش به کودکان که او را از مهم‌ترین فعالان عرصه سینمای کودک کرده بود، می‌شناختند. وجه کم‌تر دیده‌شده او اما، خلق بود و نوشتن. از روزگار کار مطبوعاتی در نشریه زن و مدیریت مرکز نگارش ویرایش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تا این دو دهه اخیر که جدی‌تر برای سینما می‌نوشت؛ چه شخصی‌ترها و دغدغه‌مندترهایی چون «زن دوم» و «آینه‌های روبه‌رو»، چه کودکانه‌هایی چون «نخودی» و «خاله قورباغه»، که برای این آخری، نخستین نشان سپنتای فیلم‌نامه‌نویسی در عرصه سینمای فانتزی را کم‌تر از دو سال قبل به او تقدیم کردیم.

آن روز گمان نمی‌کردیم این خداحافظی چنین زود اتفاق بیفتد اما امروز سرافکنده نیستیم که به عادت دیرینه، وقت نبودن، به یاد ازدست‌رفته‌ها افتاده باشیم. ما شما را و تلاش‌هایی را که برای سینمای ایران و کودکان این سرزمین کردید، دیدیم و ارج نهادیم؛ شمایی که فیلم‌تان را با «به نام خدای مهربان و به‌خاطر شادی کودکان» آغاز می‌کردید.

انجمن صنفی فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران درگذشت فرشته طائرپور را به دخترانش غزل و عسل و پسرش علی، خانواده اصناف سینمایی ایران و دوستداران این سینما تسلیت می‌گوید و بار دیگر تأکید می‌کند این جان‌هایی که در اهمال مسئولان و تأخیر در واکسیناسیون سراسری از دست می‌رود، هیچ قدر و قیمتی ندارد، که قابل جبران باشد. خزان جامعه ایران و سینماگرانی را که فرزندان این جامعه هستند، متوقف کنید.

پیام تسلیت اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران

اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران با انتشار پیامی درگذشت فرشته طائرپور را تسلیت گفت.

در متن پیام این اتحادیه آمده است:

«سینمای ایران همزمان با روزهای محرم و در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی به سوگ یکی از بهترین و انسان‌ترین و بزرگ فعال صنفی نشست.

فرشته طائر پور شیرزن کاردان، تهیه‌کننده و فیلمنامه‌نویس و همچون نامش فرشته‌ای برای سینمای ایران بود.

تهیه‌کنندگان سینمای ایران درگذشت این مدیر مقتدر و همکار گرانقدر را به آقای منوچهر شاهسواری، خانواده شاکری وطائرپور و خانواده بزرگ سینمای ایران تسلیت گفته، رحمت واسعه و بیکران الهی را برای این بانوی بزرگ طلب می‌کند.

اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران»

پیام تسلیت انجمن بازیگران سینمای ایران

در پی درگذشت فرشته طائرپور، انجمن بازیگران سینمای ایران پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کرد:

«اتفاقی دردناک و تاسف‌بار یکی از با ارزش‌ترین هنرمندان سینمای کشورمان را از ما گرفت.

بانو فرشته طائرپور تهیه‌کننده، نویسنده، چهره شاخص فعالیت‌های صنفی و مدافع خستگی‌ناپذیر حقوق سینماگران هم قربانی کرونا شد و از میان ما رفت.

انسانی بزرگ که بی‌تردید نامش در حافظه تاریخی سینمای ایران برای همیشه ثبت و ماندگار خواهد ماند.

شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران، در گذشت این شخصیت بی‌بدیل را به خانواده هنرمند ایشان به ویژه سرکارخانم غزل شاکری و جناب آقای منوچهر شاهسواری و همه هنرمندان و سینماگران تسلیت عرض می‌نماید.»