هنروتجربه: مستند «برف می‌نامد» به کارگردانی مرجان خسروی در دو رویداد جهانی جشنواره‌ مستند فیلم‌های قوم نگارانه بلگراد و جشنواره فیلم‌های مستند زنان آذربایجان اکران خواهد شد.

به گزارش سایت هنروتجربه، مستند «برف می‌نامد» به کارگردانی مرجان خسروی و تهیه‌کنندگی مهدیه‌سادات محور در ادامه روند عرضه و پخش جهانی خود در بخش رقابت جشنواره‌های ایدفا، بیگ اسکای، دالاس، دی‌ام‌زد، دو حضور جهانی دیگر برای این فیلم در ماه آگوست و اکتبر رقم خواهد خورد.

اولین مورد مربوط به حضور مستند «برف می‌نامد» در دومین دوره‌ جشنواره فیلم‌های مستند زنان آذربایجان «Sevil Doc» است. این جشنواره با تمرکز بر مستندهایی با موضوعیت زنان در تاریخ ۲۵ تا ۲۹ اگوست (سوم تا هفتم شهریور ماه۱۴۰۰) در سه بخش رقابت فیلم‌های بلند، کوتاه و محلی در شهر گنجه‌ی آذربایجان برگزار می‌شود. مستند «برف می‌نامد» در بخش فیلم‌های بلند این رویداد به رقابت خواهد پرداخت.

دومین مورد نیز مربوط به سی‌امین، دوره‌ جشنواره‌ مستند فیلم‌های قوم نگارانه بلگراد یا (Ethno Film) بوده که در تاریخ ۴ تا ۸ اکتبر (۱۲ تا ۱۶ مهر ماه ۱۴۰۰) در موزه‌ی قوم نگاری بلگراد برگزار می‌شود. در این دوره از این جشنواره ۲۶ فیلم در سه بخش به رقابت می‌پردازند.

در خلاصه داستان این اثر آمده است: «مینا سه فرزند دختر دارد و حالا منتظر تولد فرزند چهارمش است. جنسیت فرزند چهارم او به ادامه‌ زندگی او با شهباز پیوند خورده است.»

مسئولیت عرضه و پخش بین‌الملل مستند «برف می‌نامد» بر عهده‌ میلاد خسروی است.