هنروتجربه، مریم شاه‌پوری: جین کمپیئن پس از یک دهه ۱۹۹۰ پرکار، دهه بعد را با دو فیلم به پایان رساند و در دهه اخیر هم فیلم بلندی نساخت. با وجود این، دو فصل از سریال «بالای دریاچه»/ Top of the Lake را کارگردانی کرد.

این فیلم‌ساز تحسین‌شده در گفت‌وگوی تازه‌ای با «ونیتی فر» به بهانه تبلیغ فیلم جدیدش «قدرت سگ»/ The Power of the Dog که با حمایت نتفلیکس ساخته شده، از دوری طولانی‌مدتش گفته و این‌که چرا فکر می‌کند تلویزیون رسانه «جسورانه»تری شده است: «فیلم‌سازی پیچیده شده است؛ و از جهتی به اندازه سریال‌سازی جسورانه نیست.»

این حرف کمپیئن یادآور گفت‌وگوی سال ۲۰۱۷ او با «گاردین» است که در آن گفته بود: «سینمای استرالیا و نیو زیلند تقریباً در جریان اصلی خلاصه شده و سرگرمی محض شده است. پس من کاری باهاش ندارم چون کسب درآمد از سرگرمی برای من الهام‌بخش نیست؛ اما در تلویزیون لازم نیست چیزی خوشایند تماشاگر باشد و این طور به نظر می‌رسد که آزادی خلاقه دارید.»

پس طبیعی به نظر می‌رسد که او فیلم جدیدش با بازی‌های بندیکت کامبربچ، جسی پلِمِنس و کرستن دانست را با حمایت نتفلیکس ساخته است که رقیب جدی و نقطه مقابل استودیوهای فیلم‌سازی به حساب می‌آید.

  • پلی‌لیست