هنروتجربه: فیلم سینمایی «اسبِ باد» به کارگردانی محمودرضا ثانی و تهیه‌کنندگی بهروز نشان در سه کشور پاناما، ایتالیا و ایران ساخته می‌شود.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی فیلم، بهروز نشان و محمودرضا ثانی که پیش‌ از این نیز تجربه تولید و اکران فیلم بلند مستند «کیارستمی و عصای گمشده» را در اسپانیا و کلمبیا داشتند، این بار به‌طور مشترک فیلم سینمایی «اسبِ باد» را به نگارش درآورده و کارگردانی می‌کنند.

داستان این فیلم در سه کشور پاناما، ایتالیا و ایران می‌گذرد که پس از پایان تصویربرداری در کشورهای پاناما و ایتالیا این فیلم در ایران جلوی دوربین خواهد رفت. این فیلم همچنین در میان قبایل سرخ‌پوست کارایب در منطقه کومارکای پاناما و ونیز ایتالیا جلوی دوربین رفته است.

فیلم سینمایی «اسبِ باد» محصول مشترک ایموفیس و مدرسه فیلمسازی آکامپادوک زیر نظر موسسه ایندیکیری به تهیه‌کنندگی ایرینا روییز و آلبرتو انیشتین فیگ روآ از پاناما و بهروز نشان از ایران است.

این فیلم به چهار زبان فارسی، ایتالیایی، اسپانیایی و عربی فیلمبرداری شده است. آکامپادوک، اولین کمپ فیلمسازی امریکای مرکزی است که توجه ویژه‌ای به ساخت فیلم‌های هنری و کشف استعدادهایی از سراسر دنیا دارد.

داستان «اسبِ باد» درباره سفر خیالی جوانی از جنوب ایران به جهانی دوردست است که اتفاق‌های زیادی در دل خود به همراه دارد. سفری پررمز و رازی که اصرار زیادی در دل خود جای‌داده است که ریشه در تاریخ گذشتگان دارد.

محمودرضا ثانی فیلم‌های مستند «کیارستمی و عصای گمشده»، «سیامو در افغانستان»، «رویای شیرین کانیا» در آمریکا، «از قبیله بنی اسد» در عراق، «خواب شیرین قرطبه» در اسپانیا و بیش از ۱۵ فیلم کوتاه را تاکنون در پرونده خود دارد.

بهروز نشان نیز پیش‌ازاین تهیه‌کنندگی فیلم‌هایی چون «کیارستمی و عصای گمشده» و «پسران دریا» را در کارنامه خود دارد. او همچنین کارگردانی فیلم کوتاه «طلسم» را پشت سر گذاشته است. مستند ۹۰ دقیقه‌ای «کیارستمی و عصای گمشده» این روزها بر پرده سینماهای «هنروتجربه» در حال اکران است.

محمودرضا ثانی، اینتی الکساندر، بهار بابا احمدی، رویا زارع، تارا عبود زاده، آلبرتو انیشتین فیکگروآ و رضا نشان از جمله بازیگران این فیلم هستند.