هنروتجربه: مستند «ژانوس» به نویسندگی و کارگردانی هاجر سعیدی‌نژاد در پلتفرم‌های نمایش فیلم در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی، فیلم «ژانوس» ‌مستندی است از روایت‌های یک سده پژوهش و فناوری در ایران که در آن تلاش شده از نگاه صاحب‌نظران گذارهای این سده بازخوانی شود.

در این مستند آمده است: «ژانوس دو چهره داشت، یکی رو به گذشته و دیگری رو به آینده. هر دو سو را می‌دید. نگاه ژانوسی استعاره‌ای است از تلاش برای کُل‌نگری. دیدن زوایای مستور و نگاهی دوباره به آن‌چه پیشتر گفته شده است.»

این فیلم که به تازگی در دسترس عموم قرار گرفته، به کوشش مرکزتحقیقات سیاست علمی کشور تهیه شده است.

«ژانوس»/ نویسنده، کارگردان و طراح، هاجر سعیدی‌نژاد؛ گروه اندیشه، مازیار عطاری (بنیاد توسعه فردا)، رضا گلشن مهرجردی، محسن دنیوی، هاجر سعیدی‌نژاد؛ مصاحبه‌کننده، محسن دنیوی؛ مدیر تصویربرداری، محمد منتظری؛ مدیرتولید، علی صابرالشعرا؛ مدیر تدوین، فربد مهاجر؛ دستیار طرح، پرنیان امیرانتخابی؛ تصویربرداران، احمد عاقلی، جعفر اکبری و مرتضی کیانی؛ دستیاران تصویر، علیرضا مجدآبادی، مرتضی شیرخانی، یحیی سلیمی و محمدرضا عرب؛ طراح گرافیک، امیرمحمد خلج؛ موشن گرافیست، مینا دهقانی؛ نریشن، علی صابرالشعرا (استودیو آداجیو).

این مستند هم‌اکنون در پلتفرم‌های نمایش فیلم از جمله آپارات قابل مشاهده است.