هنروتجربه: محمدرضا غفاری بازیگر فیلم کوتاه «سقف کاذب» به کارگردانی محسن نجفی‌مهری که این روزها در بسته فیلم‌های کوتاه «هفت» روی پرده سینماها است می‌گوید «سقف کاذب» نیز از جمله این فیلم‌های کوتاه بود و از حضور در آن لذت بردم. فیلم کوتاه و کارگردان با تفکرات جدید برایم ارزشمند است و همیشه هم سعی می‌کنم بیننده فیلم‌های کوتاه باشم، حتی شاید با تعصب به این فیلم‌ها نگاه می‌کنم. همیشه دلم خواسته و آرزو داشتم که فیلم‌های کوتاه ساخته و دیده شوند.

محمدرضا غفاری بازیگر فیلم کوتاه «سقف کاذب» که این روزها در بسته فیلم‌های کوتاه «هفت» روی پرده سینماها است، درباره حضورش در این فیلم کوتاه و تفاوت کار در فیلم کوتاه و بلند به روزنامه «ایران» گفت: «برای من بازیگر حتماً حضور در فیلم کوتاه و فیلم بلند دارای تفاوت است، اما همیشه حضور در فیلم‌های کوتاه برایم جذاب و دلنشین بوده است و فکر می‌کنم در ۱۶ سال سابقه بازیگری‌ام، هر سال، در ۲ یا ۳ فیلم کوتاه حضور داشتم.»

او در ادامه افزود: «فیلم کوتاه «سقف کاذب» نیز از جمله این فیلم‌های کوتاه بود و از حضور در آن لذت بردم. فیلم کوتاه و کارگردان با تفکرات جدید برایم ارزشمند است و همیشه هم سعی می‌کنم بیننده فیلم‌های کوتاه باشم، حتی شاید با تعصب به این فیلم‌ها نگاه می‌کنم. همیشه دلم خواسته و آرزو داشتم که فیلم‌های کوتاه ساخته و دیده شوند.»

غفاری در پاسخ به اینکه کار در سینمای کوتاه را که اکثر کارگردانان آنها جوان و با ایده‌های جدید هستند چطور ارزیابی می‌کنید، گفت: «قطعاً و حتماً از حضور در این فیلم‌ها با این ویژگی‌ها استقبال می‌کنم، چراکه به خودم این اجازه را می‌دهم که در تجربه جدید و تفکر کارگردان خودم را سهیم کنم و حتی در آن کار یاد بگیرم. در فیلم کوتاه به خودم این اجازه را می‌دهم که بیشتر و راحت‌تر ریسک کنم. در حال حاضر، بعد از گذشت این سال‌ها خوشحالم که سهمی در سینمای کوتاه داشتم و توانستم از تک تک عوامل این فیلم‌ها، تجربه‌ای کسب کنم.»

مجموعه فیلم‌های کوتاه «هفت»، یکی از پر بازیگرترین و پر ستاره‌ترین اکران‌های اخیر بسته‌های فیلم کوتاه در «هنر و تجربه» است. زنده یاد علی انصاریان و امید روحانی (قفل ساخته علی جوان)، پژمان جمشیدی (تردید ساخته علی تصدیقی)، محمدرضا غفاری و سوگل خلیق (سقف کاذب ساخته محسن نجفی‌مهری)، شبنم قلی‌خانی و امیرحسین صدیق (قوها سوار بر بادند به کارگردانی امیرمهدی صادقی)، میلاد کی‌مرام (لگو به کارگردانی فریار حسینی)، رضا اخلاقی‌راد و علیرضا استادی (قطعه ۸۵ ساخته شهرام مسلخی) و فرهاد قائمیان و علیرضا ثانی‌فر (سکون ساخته مهدی برجیان) از جمله بازیگران این مجموعه فیلم‌های کوتاه منتخب با عنوان «هفت» هستند که از ۲۰ خرداد ماه اکران خود را در سراسر کشور آغاز کرده‌اند.