هنروتجربه: هادی افتخارزاده بازیگر فیلم سینمایی «زغال» به کارگردانی اسماعیل منصف، جایزه دوم بازیگری را در جشنواره بین‌المللی «ایمجین ایندیا» اسپانیا کسب کرد.

به گزارش سایت هنروتجربه،در این جشنواره بیش از ۱۰۰ فیلم از ۲۵ کشور آسیا و اقیانوسیه مورد داوری قرار گرفته و فیلم «زغال» یا به زبان محلی «کومور» در چهار رشته بهترین فیلمنامه، بهترین موسیقی، بهترین صداگذاری و بهترین بازیگر کاندید شده بود.

هادی افتخارزاده متولد ۱۳۴۵ در مراغه و بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون بوده و دانش‌آموخته بازیگری دانشکده هنرهای زیبا (دانشگاه تهران) است. افتخارزاده در سال ۲۰۱۷ از چهل و پنجمین جشنواره فیلم ملل اتریش برای بازی در فیلم کوتاه «گورمردها» جایزه بهترین بازیگر مرد را دریافت کرده بود؛ وی در حال حاضر به عنوان استاد فیلمسازی انجمن سینمای جوانان دفتر مراغه و عضو شورای بازخوانی و بازبینی نمایش در این شهرستان فعالیت دارد.

گفتنی است همه ساله این جشنواره برگزار و در هشتمین دوره این جشنواره در سال۲۰۲۰ جایزه بازیگری دوم به حامدبهداد برای فیلم «قصرشیرین» ساخته رضا میرکریمی تعلق گرفته بود.

فیلم سینمایی «زغال» به کارگردانی اسماعیل منصف محصول مشترک ایران و شرکت  A.T.N فرانسه بوده و درجشنواره‌های مختلف داخلی و خارجی ازجمله سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در سال ۱۳۹۸ دربخش مسابقه (سینمای سعادت) حضور داشته است.

«زغال» اولین تجربه بلند داستانی اسماعیل منصف، محصول مشترک ایران و فرانسه است. داستان این فیلم که در سینماهای «هنروتجربه» اکران شد، در یکی از روستاهای مرزی آذربایجان می‌گذرد و زبان فیلم نیز ترکی است و بازیگران ترک زبان در آن ایفای نقش کرده‌اند.