هنروتجربه: لوح تقدیر هیات داوران جشنواره فیلم فرسکو ارمنستان به فیلم کوتاه «داغی» به کارگردانی فاطمه محمدی اهدا شد.

به گزارش سایت هنروتجربه، فیلم کوتاه «داغی» به کارگردانی فاطمه محمدی که در بخش اصلی جشنواره بین‌المللی هنر مدرن و فیلم‌های معنوی اخلاقی FRESCO ارمنستان حضور داشت از طرف هیات داوران مورد تقدیر قرار گرفت.

جشنواره بین‌المللی هنر مدرن و فیلم‌های معنوی اخلاقی فرسکو که از جشنواره‌های معتبر در ارمنستان است، هر ساله با هدف حفظ و گسترش عشق، همبستگی، مدارا و ارزش‌های انسانی به کمک گفتگوهای اخلاقی و فرهنگی و نیز گسترش و توسعه فیلم‌های معنوی-اخلاقی و افزایش تقاضای عمومی نسبت به آنها به عنوان یک عامل اجتماعی فرهنگی مهم برگزار می‌شود.

این جشنواره امسال از ۲۰ تا ۲۹ آگوست ۲۰۲۱ مصادف با ۲۹ مرداد تا ۷ شهریور ماه در ایروان ارمنستان برگزار شد.

در خلاصه داستان «داغی» آمده است: «حفیظ هر شب با شنیدن صدای تیراندازی در مرز، به آنجا می‌رود تا از متعلقات به جا مانده از اجسادِ مهاجران، برای گذران زندگی خود بردارد. شبی میان اجساد متوجه دختری جوان و کودکش می‌شود که در گوشه‌ای مخفی شده‌اند.»

عاطفه امینی، مجتبی بیطرفان و زینب جعفری بازیگران اصلی این فیلم هستند.

«داغی»/ نویسنده: امیر روئینی، مدیر تصویربرداری: حمید مهرافروز، صدابردار و صداگذار: سامان شهامت، تدوین: شیدا گرجی، موسیقی: پیام آزادی، طراح صحنه: پوریا اخوان، تهیه شده در دفتر انجمن سینمای جوانان بروجرد.

فیلم کوتاه «داغی» در قالب بسته فیلم کوتاه «پنج‌گان کوتاه» به زودی در موسسه سینمایی «هنروتجربه» اکران سراسری می‌شود. بسته فیلم کوتاه «پنج‌گان کوتاه» شامل فیلم‌های «داغی» به کارگردانی (فاطمه محمدی)، «ناطق» (مهرشاد رنجبر)، «سفیدپوش» (رضا فهیمی)، «ذبح» (ساخته مشترک آکوند زند کریمی و سامان حسین‌پور) و «ماهکان» (ساخته مشترک حسام حسینی و عباس حسین‌زاده) است.