هنروتجربه، مریم شاه‌پوری: باورتان می‌شود یا نه، «قدرت سگ»/ The Power of the Dog اولین فیلم جین کمپین است که نقش اصلی‌اش را یک بازیگر مرد بازی کرده؛ فیلمی که تازه اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره ونیز تجربه کرده است.

در واقع کمپین همیشه می‌دانست که داستان‌های زنانه، به‌خصوص به روایت فیلم‌سازان زن، در هالیوود نادر است؛ اما حالا به دلیل جنبش «من هم» باور دارد که اوضاع بهتر شده و در گفت‌وگوی خود در جشنواره ونیز وضعیت امروز را به روزگار پس از فروپاشی و سقوط دیوار برلین تشبیه کرده است. او از موفقیت‌های اخیر کلویی ژا (که اوایل سال میلادی جاری برای «سرزمین خانه‌به‌دوشان»/ Nomadland سه اسکار از جمله بهترین فیلم و کارگردانی را برنده شد) و ژولیا دوکورنو (که تازه نخل طلای جشنواره کن را برای «تیتان» یا «تیتانیوم»/ Titane برنده شده) به عنوان مصداقی برای روزگار بهتر زنان فیلم‌ساز نام برد ولی گفت که هنوز زنان بیش‌تری باید وارد صحنه شوند: «فکر می‌کنم کار زنان سینماگر خیلی خوب و جسورانه است. ضایعه بزرگ برای همه این است که هنوز به اندازه کافی نگاه زنانه نداریم.»

به طور طبیعی کمپین فکر نمی‌کند که «من هم» تمام مشکلات و نقص‌های موجود در سازوکار هالیوود را حل کرده است، به‌خصوص وقتی پای برخورد با زنان فیلم‌ساز در میان باشد. «قدرت سگ» هفدهم نوامبر (۲۶ آبان) در نتفلیکس عرضه خواهد شد.

  • پلی‌لیست