هنروتجربه: فیلم کوتاه «دیگری» ساخته زهرا ترکمنلو به دهمین دوره از جشنواره فیلم گاروفانو روسو (میخک قرمز) ایتالیا راه یافت.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط‌ عمومی، فیلم کوتاه «دیگری» ساخته زهرا ترکمنلو در ادامه حضور جهانی خود در جشنواره‌های داخلی و خارجی به جشنواره فیلم گاروفانو روسو (میخک قرمز) ایتالیا راه یافت.

این دهمین دوره از جشنواره فیلم گاروفانو روسو (میخک قرمز) ایتالیا است که از ۱۳ تا ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۱ در Forme ایتالیا برگزار خواهد شد و «دیگری» به عنوان نماینده‌ ایران میان ۵۰ فیلم منتخب از بین بیش از ۲۰۰۰ فیلم ارسال شده از سراسر جهان در این جشنواره به رقابت خواهد پرداخت.

میخک قرمز برای شکستن دیوارها و از بین بردن محدودیت‌ها، اجازه شکوفا شدن پرده‌ها را می‌دهد به همین دلیل «سینما و جریان آن بین وجدان‌ها» شعار این دوره از جشنواره ایتالیایی است.

«دیگری» داستان فردی است که در بازیابی هویت درونی خود دچار مشکل شده است و شرایط بیرونی نیز چندان سر سازگاری با او ندارند.

پیش از این فیلم کوتاه «حفره» به کارگردانی زهرا ترکمنلو در بسته فیلم کوتاه «۱۰۸ دقیقه از یک قرن» به همراه پنج فیلم دیگر در سینماهای «هنروتجربه» اکران شده بود.

«دیگری»/  نویسنده و کارگردان: زهرا ترکمنلو، مدیر فیلمبرداری: علی آبپاک، بازیگران: محدثه حیرت، فرزاد محمدزاده، حسن سلمانی، صدابردار: مرتضی محمدپور، تدوین و اصلاح رنگ: امیر اطمینان، صداگذار: حمید قهرمانی، طراح صحنه: بابک جاجایی، طراح لباس: زهرا ترکمنلو و تهیه کننده: زهرا ترکمنلو.