هنروتجربه، مریم شاه‌پوری: استیون سودربرگ می‌خواهد با نمایش فیلمی کاملاً جدید و پیش از این دیده‌نشده، حضوری خاص و غافلگیرکننده در جشنواره تورنتو ۲۰۲۱ داشته باشد.

دبیران این رویداد سینمایی، ژوانا ویسِنتِه و کامرون بیلی، با اعلام این خبر گفتند که این رویداد «در یک همکاری فوق سری با سودربرگ شکل گرفته است.» پس طبیعی است که جزییات این نمایش مرموز، حتی فروش بلیت آن!، در آینده اعلام خواهد شد. آخرین فیلم سودربرگ «حرکت ناگهانی ممنوع»/ No Sudden Move با بازی‌های دان چیدل و بنیسیو دل تورو در نقش‌های اصلی، ماه ژوییه از «اچ‌بی‌او مکس» پخش شد و حالا باید دید این فیلم‌ساز پرکار و تجربه‌گرا این بار چه خوابی برای سینمادوستان دیده است.

دبیران جشنواره در بخشی از بیانیه‌شان می‌گویند: «اگر چنین اتفاق غافلگیرکننده‌ای را تدارک نمی‌دیدیم، آن وقت اسم رویداد ما جشنواره تورنتو نمی‌شد. تفاوتش این است که امسال، این اتفاق در همکاری با یکی از دوستان این جشنواره روی می‌دهد.» آن‌ها درباره شرایط برگزاری این دوره هم چنین توضیح داده‌اند: «تا همین جا هم هیجان و انتظاری که در شهر شکل گرفته، الهام‌بخش ما شده است. برای همه ما روزگار چالش‌برانگیزی بوده و به همین دلیل بسیار شگفت‌انگیز است که ما هفت روز پذیرای تماشاگران محلی، ملی و بین‌المللی خواهیم بود تا جشنواره امسال با حضور مهمانانی از صنعت سینما، ژورنالیست‌ها و استعدادهای جدید برگزار شود. ما که لحظه‌شماری می‌کنیم.»

  • ورایتی