هنروتجربه: فیلم کوتاه «پاسپورت» به بیست وششمین دوره جشنواره «پورتو بلو» در انگلیس و بیست و یکمین جشنواره «unprecedented cinema» در استونی راه یافت.

به گزارش سایت هنروتجربه، فیلم کوتاه «پاسپورت» به کارگردانى کوشا افراسیابى در تازه‌ترین حضور بین‎‌المللى خود به بخش مسابقه بیست وششمین دوره جشنواره «پورتو بلو» در کشور انگلیس راه یافت. این فیلم کوتاه به همراه بیست فیلم کوتاه دیگر از سراسر جهان در بخش بهترین فیلم‌های درام و کمدی بین المللی در این جشنواره با هم به رقابت می‌پردازند که در این بین تنها نماینده ایران «پاسپورت» است.

این جشنواره از ۲ الی ۱۹ سپتامبر (۱۱ شهریور تا ۲۸ شهریور) در شهر لندن برگزار می‌شود.

همچنین «پاسپورت» در بیست و یکمین جشنواره «unprecedented cinema» که در استونی برگزار می‌شود، نیز به نمایش در‌ می‌آید و همچنین از مهم‌ترین جشنواره‌های فیلم کوتاه کشور استونی است که در آن بر نمایش بیشتر خلاقیت‌های سمعی و بصری معاصر نویسندگان جوان تاکید می‌شود.

این جشنواره در تاریخ ۳ الی ۵ سپتامبر (۱۲ تا ۱۴ شهریور) در شهر تالین برگزار می‌شود.

«پاسپورت» در بخش مسابقه بهترین فیلم درام با فیلم‌هایی از کشورهای فرانسه، هلند، آمریکا، انگلیس، برزیل، اسپانیا، روسیه، آرژانتین، قرقیزستان رقابت می‌کند.

همایون ارشادی، سیاوش چراغی‌پور، خاطره حاتمی، نوید سیاه تیری، پیمان محسنی و سهیل مستجابیان بازیگران این فیلم کوتاه هستند و پخش بین‌المللی آن را مجید محمددوست بر عهده دارد.

همچنین «پاسپورت» به صورت آنلاین در سامانه ودیو در حال اکران است.