هنروتجربه: تدوین فیلم مستند «ایران‌زاد» به کارگردانی مجید عزیزی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر به بهمن کیارستمی واگذار شد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از مدیر رسانه‌ای پروژه، گروه تولید فیلم مستند «ایران‌زاد» به کارگردانی مجید عزیزی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر طی چند روز گذشته با بهمن کیارستمی برای تدوین این پروژه به توافق رسیدند.

مستند بلند «ایرا‌ن‌زاد» که پس از یک سال و نیم فیلم‌برداری به ماه‌‌های پایانی ضبط خود نزدیک شده، این روزها مهمان مردم کردستان است.

«ایران‌زاد» در سفر کردستان، پای صحبت‌های دختری که بعد از شهادت پدرش برای رهایی از مشکلات و غصه‌هایش به طبیعت پناه برده و همچنین کولبری که از مصایب کولبری در سرما و گرمای کوهستان‌های مرزی و تلخی‌های زندگی خود روایت کرده، نشسته است.
در این سفر، سعید فتاحی مربی فوتبال کردستانی نیز از دغدغه‌های ورزشی و اهمیت آن در زندگی خود و جوانان منطقه برای «ایران‌زادی‌»ها گفت. همچنین دوربین «ایران‌زادی‌» در کردستان رو در روی سید گبهاالدین که از کودکی در دامان طبیعت بزرگ شده و وابستگی زیادی به طبیعت و این اقیلم دارد، قرار گرفته و از آن طرف پای درددل‌های پسر جوانی که در پی مهاجرت از کشور است و آرزوها و رویاهای خود را آن طرف آب ترسیم کرده، نشسته است.
مستند «ایران‌زاد» که تاکنون در اغلب استان‌‌های کشور فیلمبرداری شده، تلاشی است برای شنیدن روایت ایرانی‌ها از زندگی، حکایتی از شادی‌ها، غم‌ها و اتفاقات تلخ و شیرین زندگی ثبت کند و به تصویر کشیدن این روایت‌ها خط اصلی این مستند است.
«ایران‌زاد»/ مشاور پروژه: حامد شکیبانیا، مدیر تولید: محمدهادی‌ حیدری، سرپرست گروه تحقیق: ایمان معصومی، پژوهشگر: علیرضا زارعی، مدیر فیلم‌برداری: میثم بابایی، مدیر تبلیغات و رسانه‌: فرنوش آبا، مدیرصدابرداری: احمد افشار، برندینگ: استودیو رامکا، طراح گرافیک: سیدعلی میرفتاح، دستیاران کارگردان: فاطمه سادات ابوترابی، فاطمه سادات موسوی، تصویربرداری هوایی: سعید حسن راشدی.
عکس‌ها از مصطفی آتشمرد و ایمان محمدی‌راد است.