هنروتجربه: فریار حسینی کارگردان فیلم کوتاه «لگو» که اکران آن در سینماهای «هنروتجربه» به تازگی به اتمام رسیده می‌گوید دوست دارم فیلمم بتواند احساس مخاطب را تحت تأثیر قرار دهد و این موضوع برای من نیز بسیار مهم است که احساسش را هدف قرار دهم.

به گزارش سایت هنروتجربه، فیلم‌های کوتاه «هفت» شامل «سقف کاذب» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محسن نجفی‌مهری، «قفل» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی جوان، «تردید» به کارگردانی علی تصدیقی و تهیه‌کنندگی فرهاد قدیمی، «سکون» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی برجیان، «قوها سوار بر بادند» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مشترک امیرمهدی صادقی و مریم حیدری‌دانایی، «لِگو» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی فریار حسینی و «قطعه ۸۵» به کارگردانی شهرام مسلخی و به تهیه‌کنندگی اعظم سازور و مشارکت انجمن سینمای جوانان ایران هستند که اکران آنها از روز پنجشنبه ۲۰ خرداد ساعت ۱۸ آغاز شد. مجموعه فیلم‌هاى کوتاه «هفت» یکی از پربازیگرترین و پرستاره‌ترین اکران‌های اخیر بسته‌های فیلم کوتاه در «هنر و تجربه» است.

از جمله بازیگرانی که در مجموعه فیلم‌های کوتاه «هفت» حضور دارند، عبارت‌اند از: پژمان جمشیدی، زنده‌یاد علی انصاریان، میلاد کی‌مرام، شبنم قلی‌خانی، علیرضا ثانی‌فر، امیرحسین مدرس، محمدرضا غفاری، حسین سلیمانی، سوگل خلیق، امید روحانی، بابک بهشاد، فرهاد قائمیان، علیرضا استادی، رضا اخلاقی‌راد، نیلوفر کوخانی و کیوان پرمر.

فریار حسینی در بخشی از این مصاحیه می‌گوید: «چون فیلم کوتاه بسیار فرمال است و برای اینکه از آن لذت برده شود، باید با فرم آشنا بود. اصولا فکر می‌کنم فیلم کوتاه تأثیرگذارتر است، به‌ دلیل شدت ضربه‌ای که به مخاطب وارد می‌کند و قطعا مخاطب آن، دانشگاهیان و افرادی هستند که با هنر آشنا هستند. البته یک‌سری علاقه‌مندان عام هم دارد که درصد کمی در این رده هستند اما درصد قابل توجهی از مخاطبان فیلم کوتاه، دانشگاهیان و هنرمندان هستند، به‌همین‌دلیل مخاطب فیلم کوتاه «لگو» را فیلم‌سازان، هنرمندان، قشر آشنا با هنر، دانشجویان هنر و علاقه‌مندان به سینمای کوتاه می‌دانم.»

او در جواب این پرسش که دوست دارید همه نوع مخاطبی همراهتان شود؟ در «لگو» قصد داشتید چه تأثیری بر مخاطب بگذارید؟ توضیح می‌دهد: طبیعتا مثل بقیه فیلم‌سازها دوست دارم همه فیلمم را ببینند ولی از طرفی هم نظر دانشجویان و هنرمندان غیرسینمایی برایم مهم است، چون آنها خیلی کمتر مغرضانه فیلم را می‌بینند. من خودم چون سینما را آکادمیک گذراندم و خیلی با سینما سروکار دارم، لذت فیلم‌دیدن واقعی را از دست داده‌ام، چون در حال جست‌وجوی اشکالات در فیلم‌ها از جمله قاب‌بندی، تدوین و… هستم؛ بنابراین آن نوع ارتباط بی‌واسطه با اثر هنری برای امثال من از بین رفته است؛ اما دانشجویان هنری و آنهایی که غیرسینمایی هستند بی‌واسطه فیلم می‌بینند و نظر آنها را برای خودم مهم می‌دانم. دوست دارم فیلمم بتواند احساس مخاطب را تحت تأثیر قرار دهد و این موضوع برای من نیز بسیار مهم است که احساسش را هدف قرار دهم.

در خلاصه داستان فیلم کوتاه «لگو» آمده است: «آیدین و آوا زوج جوانی هستند که برای یافتن یک مدرک مهم راهی خانه مخروبه‌ای که به گفته آوا خانه کودکی اوست می‌شود. از بدو ورود به خانه آیدین شاهد رویداد‌های عجیبی می‌شود که توان درکش را ندارد. رفته‌رفته همه ‌چیز عجیب و ترسناک می‌شود که آیدین از حال می‌رود. زمانی که آیدین به هوش می‌آید متوجه تغییر هولناکی در همسرش آوا می‌شود که زندگی او را تا ابد تغییر می‌دهد».

منبع: روزنامه شرق

برچسب‌ها: