هنروتجربه: مستند «آن مرد دیگر در را باز نکرد» با نگاهی به زندگی مهدی آذریزدی برای حضور در جشنواره «سینماحقیقت» آماده نمایش شد.

به گزارش سایت هنروتجربه، مستند «آن مرد دیگر در را باز نکرد» به نویسندگی و کارگردانی سید هادی موسوی با نگاهی شاعرانه به زندگی مهدی آذریزدی قصه‌گوی کودکان در آستانه پانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» آماده نمایش شد.

این فیلم با نگاهی روانشناختی به جنبه‌های گوناگون، قصد دارد نشان دهد که چگونه می‌شود از حسرت‌ها و حقارت‌های دوره کودکی، انگیزه ای ساخت برای جبران آن حقارت ها، آنقدر که به نقشی تاریخ‌ساز بدل شد.

فیلم مستند «آن مرد دیگر در را باز نکرد»، قصه زندگی مردی است که در تنهایی زاده شد، در تنهایی رشد کرد و بزرگ شد، در تنهایی گریست، در تنهایی سفر کرد، در تنهایی خواند، در تنهایی نوشت و عاقبت در تنهایی مُرد.

در این مستند اردشیر رستمی شاعر، کاریکاتوریست ایرانی به عنوان راوی، قصه زندگی مهدی آذریزدی را از زاویه‌ای متفاوت و کمتر دیده شده روایت می‌کند و کیاوش صاحب نسق، موسیقی این مستند را ساخته است.

مستند «آن مرد دیگر در را باز نکرد» به کارگردانی سید هادی موسوی و تهیه‌کنندگی عطا پناهی از تولیدات جدید خانه مستند است که متقاضی حضور در پانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» شده است.