هنروتجربه: نوید صولتی کارگردان فیلم کوتاه «جونده» از آخرین مراحل ساخت جدیدترین فیلم کوتاه خود با عنوان «سالن انتظار» خبر داد.

به گزارش سایت هنروتجربه، نوید صولتی کارگردان فیلم کوتاه، عضو انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) و انجمن سینمای جوانان درباره حضور فیلم کوتاه «جونده» در جشنواره سانفرانسیسکو به صبا گفت: من به احتمال زیاد به دلیل بعضی از مسایل شخصی در این جشنواره حضور فیزیکی ندارم، اما فیلمم در بخش مسابقه رقابت خواهد کرد.

کارگردان فیلم کوتاه «جونده» بیان کرد: به علت اینکه پخش کننده، فیلم را به جشنواره فرستاده است اطلاعات دقیقی از داوران جشنواره ندارم.

او همچنین درباره آخرین مراحل نگارش جدیدترین فیلم کوتاه خود بیان کرد: درحال حاضر نگارش فیلمنامه «سالن انتظار» به نویسندگی مشترک من و سپیده برنجی به اتمام رسیده است و مشغول بازنویسی آن هستیم تا به زودی پیش تولید کار را شروع کنیم.

صولتی درباره ساخت اولین فیلم بلند خود نیز توضیح داد: ما قبلا فیلمنامه ای را انتخاب کردیم که نیاز به تحقیق و بازنویسی بیشتری داشت بنابراین ساخت آن را به شرایط دیگری موکول کردیم.

این سینماگر در پایان درباره رهاکردن فیلم کوتاه و ساخت فیلم بلند خاطرنشان کرد: در فیلمسازی فیلم کوتاه و فیلم بلند از یکدیگر جدا نیست. بسیاری از فیلمسازان مطرح داخلی و خارجی بعد از اینکه فیلم های بلند می‌سازند به فیلم های کوتاه رومی‌آورند و اینطور نیست که بگوییم کارگردانی که فیلم بلند می‌سازد دیگر نباید فیلم کوتاه بسازد. من خودم را از خانواده فیلم کوتاه می‌دانم و اگر یک روزی فیلم بلند بسازم مجدد بازخواهم گشت و فیلم کوتاه خواهم ساخت و به عقیده من فیلم کوتاه دروازه‌ای برای ورود به فیلم بلند نیست.