هنروتجربه- سپیده شریعت رضوی: مدیر نگارخانه «سروناز» در شهر شیراز از برگزاری نمایشگاه مجازی پوسترهای سینمای هنری و تجربی ایران که قرار است با همکاری موسسه «هنروتجربه» از ۲۱ شهریورماه برگزار شود، خبر داد.

هستی خالدی مدیر نگارخانه «سروناز» در شهر شیراز در گفتگو با سایت «هنروتجربه» درباره نمایشگاه مجازی پوسترهای سینمای هنری و تجربی ایران که قرار است با همکاری موسسه «هنروتجربه» از ۲۱ شهریورماه همزمان با روز ملی سینما برگزار شود، مطرح کرد: چند سالی است که ما با موسسه «هنروتجربه» به صورت نزدیک همکاری‌هایی داریم اما متاسفانه به دلیل شیوع کرونا نزدیک به ۲ سال است که نتوانستیم تعامل زیادی با یکدیگر داشته باشیم.

وی ادامه داد: اما کرونا باعث شد امسال هم مانند سال گذشته در همکاری با موسسه «هنروتجربه» نمایشگاهی را برگزار کنیم به گونه‌ای که سال گذشته تیزر و پوستر فیلم‌های این موسسه را به صورت مجازی به نمایش گذاشتیم اما امسال تصمیم گرفتیم تنها پوستر فیلم‌هایی که از ابتدا تا کنون در «هنروتجربه» اکران شده‌اند، در قالب یک نمایشگاه مجازی برای مخاطب به تصویر بکشیم.

مدیر نگارخانه «سروناز» درباره مزایای برگزاری این نمایشگاه توضیح داد: برگزاری این نمایشگاه حتی به صورت مجازی باعث می‌شود مخاطبان، «هنروتجربه» را فراموش نکنند و علاوه بر خاطره بازی با برخی از فیلم‌های این موسسه، انگیزه‌ای برای آن‌ها ایجاد شود تا فیلم‌های «هنروتجربه» را تماشا کنند.

خالدی در ادامه با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ پوستر برای این نمایشگاه به دست ما رسیده است، تصریح کرد: پوسترها گزینش می‌شوند و احتمالا حدود ۹۰ پوستر در این نمایشگاه در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.

وی درباره زمان برگزاری این نمایشگاه مجازی گفت: همزمان با روز ملی سینما یعنی یکشنبه ۲۱ شهریورماه این نمایشگاه افتتاح و پوسترها به نمایش درمی‌آیند این نمایشگاه مجازی تا ۲۳ شهریورماه دایر است اما باتوجه به استقبال مخاطبان از نمایشگاه سال گذشته، پیش‌بینی ما این است که امسال هم استقبال همانند سال گذشته و حتی بیشتر از آن باشد که در این صورت احتمال تمدید زمان نمایشگاه وجود دارد.

مدیر نگارخانه «سروناز» در ادامه با اشاره به اینکه از زمان شروع به فعالیت «هنروتجربه» همکاری خود را با این موسسه آغاز کرده‌ است، تاکید کرد: ما تا پیش از کرونا در زمان‌های مختلف میزبان برنامه‌های گوناگون از جمله نشست‌ها و آیین دیدار فیلم‌های «هنروتجربه» بوده‌ایم و همیشه استقبال مخاطبان شیرازی از فیلم‌های «هنروتجربه» و برنامه‌های این موسسه خوب بوده است.

خالدی در پایان خاطرنشان کرد: همکاری با «هنروتجربه» همیشه برای من خوشایند و دلچسب بوده و هست همچنین معتقدم «هنروتجربه» همیشه از کسانی که قصد ورود به حوزه سینما را دارند، حمایت کرده و می کند و اینگونه افراد بدون ترس و با آگاهی از اینکه کارشان در جایی دیده می‌شود، اثر خود را تولید کرده‌اند و برخی از آن‌ها از طریق اکران فیلم‌هایشان در این موسسه شناخته شده‌اند.

نمایشگاه مجازی پوسترهای سینمای هنری و تجربی ایران از ۲۱ شهریورماه همزمان با روز ملی سینما برگزار شود و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به صفحه اینستاگرام این نگارخانه به نشانی sarv_e_naz_gallery@ از آثار این نمایشگاه دیدن کنند.