هنروتجربه: آیین دیدار مستند «آیدین» به کارگردانی اشکان مهریار عصر روز گذشته ۲۳ شهریورماه با حضور ورزشکاران، عوامل این فیلم و… در موزه سینما برگزار شد.

به گزارش سایت «هنروتجربه»، آیین دیدار مستند «آیدین» به کارگردانی اشکان مهریار و تهیه‌کنندگی مهدی برجیان که روایتی از زندگی آیدین نیکخواه بهرامی بازیکن فقید بسکتبال ایران با صدای پرویز پرستویی است و از ۲ شهریورماه در سینماهای «هنروتجربه» روی پرده رفته است، عصر روز گذشته ۲۳ شهریورماه در موزه سینما برگزار شد.

در این مراسم محمدعلی نیکخواه بهرامی پدر زنده‌یاد آیدین نیکخواه بهرامی علی صادقی بازیگر، حامد حدادی و علی بهشتی بسکتبالیست، محمد نوری فوتبالیست، جعفر صانعی مقدم مدیرعامل موسسه «هنروتجربه»، مهران عباسی مدیرعامل موزه سینما، سحر عصرآزاد منتقد، علی ملک‌آرایی سرمایه‌گذار «آیدین»، اشکان مهریار کارگردان، مهدی برجیان تهیه‌کننده، علی صادقی، آمین خواننده تیتراژ و… حضور داشتند.

پیش از نمایش مستند، مهدی برجیان تهیه‌کننده «آیدین» ضمن خوشامدگویی به مهمانان در سخنانی مطرح کرد: مستند «آیدین» به دلیل پایانی که دارد به نوعی یک تراژدی است اما امیدوارم از تماشای آن لذت ببرید.

وی ادامه داد: در این دوران کرونا شاید نتوانیم به دوستانمان بگوییم به سینما بروند و این مستند را تماشا کنند اما تلاش خود را می‌کنیم و از شما بابت حضورتان تشکر می‌کنم.

تهیه‌کننده «آیدین» خاطرنشان کرد: «آیدین» یک ستاره است و اگر بود این مستند قطعا ساخته می‌شد همانگونه که امیدواریم این اتفاق درباره حامد حدادی و بقیه ستارگان بسکتبال رخ بدهد تا بدانند ما قدر آن‌ها را می‌دانیم.

اشکان مهریار کارگردان «آیدین» نیز ضمن خیر مقدم به حاضران در سالن در سخنانی کوتاه عنوان کرد: از حضور تک تک شما دوستان خوشحال هستم و امیدوارم از اولین ساخته من لذت ببرید اگر ایرادی داشت به حساب اینکه «آیدین» اولین کار من است، بگذارید که در کارهای بعدی جبران می‌شود.

در پایان مراسم آیین دیدار، مستند «آیدین» به نمایش درآمد.

 

آیدین نیکخواه بهرامی پس از قهرمانی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۰۷ میلادی و کسب سهمیه المپیک، در حالی که تنها چندماه به حضورش به همراه تیم ملی در المپیک پکن باقی مانده بود، در جاده چالوس در یک سانحه رانندگی درگذشت.

در خلاصه داستان این فیلم مستند آمده است: «فیلم مستند «آیدین» روایتی است با صدای پرویز پرستویی از زندگی بازیکن فقید بسکتبال ایران، آیدین نیکخواه بهرامی. خاطره گویی از زبان خانواده و هم‌بازی‌های آیدین نه تنها این مستند را جذاب کرده، بلکه شخصیت این اسطوره فقید را به علاقه مندان و به خصوص نسل جدید بسکتبال معرفی کرده است.»