هنروتجربه: مراسم آیین دیدار «دشت خاموش» شامگاه جمعه ۲۶ شهریورماه با حضور عوامل فیلم و هنرمندان در موزه سینما برگزار شد.

به گزارش سایت هنروتجربه، مراسم آیین دیدار فیلم سینمایی «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی و تهیه‌کنندگی سعید بشیری، شامگاه جمعه ۲۶ شهریورماه در فضای باز موزه سینما برگزار شد. در این مراسم عوامل، فیلم‌سازان و منتقدانی از جمله مازیار فکری‌ارشاد، وحید صداقت مستندساز، رضا درستکار منتقد، مستانه مهاجر تدوینگر، رشید کاکاوند، فرزاد خوشدست مستندساز، ساقی سلیمانی نویسنده و منتقد، مهرداد زاهدیان مستندساز، علی باقری بازیگر و جعفر صانعی‌مقدم مدیر عامل موسسه «هنروتجربه» حضور داشتند.

پیش از نمایش فیلم، احمد بهرامی کارگردان «دشت خاموش»، ضمن خوشامدگویی به حاضرین در سخنانی کوتاه گفت: ممنونم که در شرایط سخت کرونا برای تماشای فیلم آمدید. در این سالن خیلی از بزرگانی تشریف آوردند که از آنها بسیار آموختم و سالهاست کارهای آنها را دنبال می‌کنم. از سعید بشیری تشکر می‌کنم که برای ساخت «دشت خاموش» قدم گذاشت و به بهترین شکل همراه ما بود و همچنین از تک‌تک عوامل فیلم ممنونم که ما را یاری دادند.

پس از آن سعید بشیری، تهیه‌کننده «دشت خاموش» نیز با خوشامدگویی به حضار بیان کرد: خیلی وقت است که منتظر اکران «دشت خاموش» در کشور خودمان بودیم که به دلیل شرایط کرونا این امکان، پیش از این فراهم نشده بود و خوشحالم بالاخره این فیلم اکران خود را در سینماهای «هنروتجربه» آغاز کرده است.

وی افزود: فکر می‌کنم الان زمان مناسبی برای تشکر از عواملی است که با تمام توان و انرژی و با وجود سختی‌های فراوان، همدلانه ما را در ساخت «دشت خاموش» یاری کردند و از طرف خودم و احمد بهرامی از همه آنها تشکر می‌کنم. امشب جای مسعود امینی‌تیرانی (مدیر فیلمبرداری «دشت خاموش») که من و احمد بهرامی مدیون او هستیم و به دلیل مسافرت نتوانست حضور داشته باشد، خالی است. امینی‌تیرانی تاثیر جدی‌ای بر کیفیت فیلم داشته است. از ناهید عزیزی مشاور کارگردان و بازیگردان، حسن مهدوی صداگذار، وحید رضویان مدیر صدابرداری و همکاران او، مهران رضایی، پویان درزی و مسعود قدسی گروه کارگردانی، جاوید جاویدنیا طراح صحنه و لباس، فواد قهرمانی آهنگساز، فربد صوفی مدیر تولید، مجید بختیاریان و هادی جهانبخش مدیران تدارکات، هادی معصومی جانشین تهیه‌کننده و … و گروه بازیگران فیلم و به ویژه فرخ نعمتی که در گرمای شدید و سخت تابستان با ما همراه بودند تشکر می‌کنم.

بشیری با اشاره به صبوری عوامل و بازیگران «دشت خاموش» اظهار کرد: ساخت فیلمی مستقل و با هزینه‌های محدود، قاعدتا با سختی‌هایی همراه خواهد بود اما همه دوستان صبوری کردند تا فیلم به بهترین شکل ساخته شود. قدردانی ویژه‌ای هم باید از سارا یاوری، تدوینگر فیلم داشته باشم که در تمام مراحل تولید فیلم از اولین روز تا مراحل پخش فیلم، جدی و دلسوزانه در کنار من و احمد بهرامی بود. ضمنا من باید تشکر ویژه‌تری از سارا یاوری بکنم که در همه سالهای مشترک زندگی با من همراه بود و مهر بی‌دریغی را نثار من کرد.

تهیه‌کننده «دشت خاموش» با اشاره به از دست دادن هنرمندان تاثیرگذار گفت: دلم نیامد اندوه یک‌سال و نیم گذشته و از دست دادن عزیزانمان را در دل خودم نگه دارم و مایلم یادی کنم از هنرمندانی که از آنها بسیار آموختیم. از اکبر عالمی، محمدرضا شجریان، پرویز پورحسینی، علی معلم عزیز که همچنان بعد از اینهمه سال جایش در سینما خالی است، حمیدرضا صدر، خسرو سینایی، یدالله نجفی عزیز که چندسال دورتر فوت کرده و جایش خالی است، مسعود مهرابی، نجف دریابندری و کامبوزیا پرتوی یاد می‌کنم که فکر می‌کنم دنیا با حضور آنها جای زیباتری برای زیستن بود‌ اما تقدیر آنها را از ما گرفت.

سعید بشیری بیان کرد: نمایش امشب «دشت خاموش» را از طرف خودم، احمد بهرامی و دوستان دیگر به یاد و خاطره تلاش مستمر صنفی، جدیت، دلسوزی‌ها، حمایت‌ها، مهربانی و منش انسانیِ سنگ‌صبور سینمای ایران، مادر و فرشته سینمای ایران فرشته طائرپور تقدیم می‌کنیم.

در ادامه و پیش از اکران «دشت خاموش»، کلیپی به یاد فرشته طائرپور پخش شد.

پس از آن و در پایان فیلم سینمایی «دشت خاموش» با حضور مهمانان روی پرده نقره‌ای رفت.