هنروتجربه، مریم شاه‌پوری: ریوسکه هاماگوچی که در جشنواره کن ۲۰۲۱ برنده جایزه بهترین فیلم‌نامه برای اقتباس از داستان کوتاه هاروکی موراکامی با نام «خودروی مرا بران»/ Drive My Car شد، در سال‌های اخیر حسابی پرکار بوده است.

هاماگوچی که در نگارش فیلم‌نامه «همسر یک جاسوس»/ Wife of a Spy اثر کیوشی کوروساوا و محصول ۲۰۲۰ نقش داشت، امسال جایزه بزرگ هیأت داوران جشنواره برلین را هم برای دیگر فیلمش با نام «چرخ بخت و فانتزی»/ Wheel of Fortune and Fantasy برنده شد؛ فیلمی که قرارست در جشنواره نیویورک هم روی پرده برود و تازگی تاریخ اکرانش هم مشخص شده است.

هاماگوچی که استعداد خاصی در داستان‌گویی در زمان کوتاه و استفاده از ساختار اپیزودیک دارد، در «چرخ بخت و فانتزی» سه داستان درباره عشق و خاطره و ازدست‌دادن را روایت می‌کند. در قسمت اول با عنوان «جادو»، زن جوانی غافلگیر می‌شود وقتی پی می‌برد که عشق جدید دوست صمیمی‌اش احتمالا همان معشوق سابق اوست. در قسمت دوم با نام «در کاملاً باز»، دانش‌جویی ناراضی تصمیم می‌گیرد از دوستش به عنوان طعمه‌ای برای به دام انداختن استاد دانشکده استفاده کند. در قسمت سوم هم با عنوان «یک بار دیگر»، تجدید دیدار دختری با هم‌دانشکده‌ای‌هایش باعث برخوردی غیرمنتظره با یک دوست قدیمی می‌شود و بیداری احساساتی که مدت‌ها بود فراموش شده بودند.

«چرخ بخت و فانتزی» از ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر) در سینماهای ایالات متحده روی پرده می‌رود.

  • پلی‌لیست