هنروتجربه-سعیدحضرتی: محمدرضا مصباح تهیه‌کننده فیلم سینمایی «پوست» ساخته برادران ارک می‌گوید سازندگان «پوست»، بهمن و بهرام ارک بچه‌هایی بسیار با استعدادی هستند. پیش از این همکاری، فیلم کوتاه «حیوان» ساخته این دو را دیده بودم و پیشنهاد تهیه‌کنندگی «پوست» را دادم و خوشبختانه این همکاری شکل گرفت و اتفاق خوبی برای فیلم در جشنوار فجر افتاد.

محمدرضا مصباح تهیه‌کننده فیلم سینمایی «پوست» درباره اکران مضمون فیلم به سایت هنروتجربه گفت: «پوست» داستانی محلی دارد که با عجایب‌نگاری و فضای شبه تاریخی ترکیب شده و فضای جالبی در فیلم خلق شده است. ما در این فیلم تلاش کرده‌ایم تا از فضای ژانرهای معلوم سینمای اجتماعی و کمدی فاصله بگیریم وگونه جدید‌تر و جذاب‌تری را در سینما خلق کنیم. زبان فیلم محلی است و فضاسازی «پوست» متناسب با آن است.

تهیه‎کننده «سینما شهر قصه» با اشاره به اینکه «پوست» در سینمای مستقل و با سرمایه شخصی تهیه شده است، افزود: سازندگان «پوست»، بهمن و بهرام ارک بچه‌هایی بسیار با استعدادی هستند. پیش از این همکاری، فیلم کوتاه «حیوان» ساخته این دو را دیده بودم و پیشنهاد تهیه‌کنندگی «پوست» را دادم و خوشبختانه این همکاری شکل گرفت و اتفاق خوبی برای فیلم در جشنوار فجر افتاد.

تهیه‌کنند فیلم سینمایی «طلاقم بده به خاطر گربه‌ها» دلیل تاخیر اکران «پوست» را تعطیلی‌های سینماها عنوان کرد و افزود: «پوست» از اواسط مهرماه توسط موسسه بهمن سبز و با حمایت موسسه «هنروتجربه» اکران خود را آغاز خواهد کرد. این فیلم در جشنواره فیلم فجر فیلمی موفق بود و به جز نامزدی در ۷ رشته، دو سیمرغ بلورین را هم به دست آورد و بر همین اساس امیدواریم در اکران سراسری با استقبال خوب مردم مواجه شویم.

این فیلمنامه‌نویس و کارگردان درباره تبلیغات «پوست» اظهار کرد: دوستان حوزه هنری که پخش این فیلم را بر عهده دارند برای تبلیغات فیلم برنامه‌ریزی کرده‌اند که در زمان مناسب این تبلیغات را شروع خواهیم کرد.

محمدرضا مصباح در انتها با بیان اینکه قصه فیلم جذاب و مخاطب‌محور است گفت: پیش از این در آثار متنوع و مختلف و ژانرهای متفاوتی در سینما کار و به نوعی تمامی ژانرهای سینمایی را تجربه کرده‌ام. ژانر «پوست» متفاوت و نو است و در سینمای ایران کمتر به آن توجه شده است و در اکران این ژانر محک خواهد خورد. «پوست» داستان بسیار جذابی را روایت‌ می‌کند و از بازیگران درجه یک محلی در آن بهره بردیم. به استقبال مخاطبین از فیلم امیدوارم.

برادران ارک که با فیلم کوتاه «حیوان» جوایز جشنواره کن و جشنواره فجر را در کارنامه هنری‌ شان داشتند، موفق شدند با فیلم «پوست»، هفت نامزدی و ۲ سیمرغ بلورین را در جشنواره فجر سی و هشتم به دست بیاورند.

اکران فیلم سینمایی «پوست» از اواسط مهرماه توسط موسسه بهمن سبز آغاز و با حمایت موسسه «هنر و تجربه» همراه خواهد بود.