هنروتجربه، مریم شاه‌پوری: وقتی اعلام شد که جوئل کوئن بدون برادرش ایتن فیلم جدیدش با نام «تراژدی مکبث»/ The Tragedy of Macbeth را کارگردانی خواهد کرد، همه غافلگیر شدند و این سوال مطرح شد که آیا این پایان کار یکی از بهترین زوج‌های فیلم‌سازی تاریخ سینما است؟

جوئل در گفت‌وگوی تازه‌ای با «ددلاین» از کارگردانی فیلمی بدون برادرش گفته و اعتراف کرده است که «احساس عجیبی» بود: «وقت‌هایی بود که دلم برایش تنگ می‌شد. شما هرگز نمی‌خواهید کاری را که برای ۳۵ سال با فرد دیگری انجامش می‌دادید ناگهان تنهایی انجام دهید، به‌خصوص زمانی که همکاری‌تان موثر و شگفت‌انگیز بوده است. به همین خاطر بود که بارها دلم برای او تنگ شد.»

او در ادامه دلیل اصلی این جدایی را چنین توضیح می‌دهد: «خب ما هم با این‌که یک زوج فیلم‌سازی هستیم، اختلاف سلیقه داریم و ایتن علاقه‌ای به این اقتباس نداشت. برای همین پس از حدود چهل سال گفتیم هر کسی می‌تواند کار خودش را پیش ببرد. ایتن هم دارد کارهایی می‌کند که من به‌شان علاقه‌ای ندارم و همیشه زمانی که فیلم نمی‌ساختیم اوضاع به همین شکل بوده است.»

«تراژدی مکبث» که دنزل واشینگتن و فرانسیس مک‌دورمند نقش‌های اصلی‌اش را بازی کرده‌اند و در فصل جوایز و اسکار پیش رو شانس بسیار زیادی برای کسب جوایز بازیگری دارند، اولین نمایشش را در جشنواره فیلم نیویورک تجربه می‌کند و از ۲۵ دسامبر (۴ دی) روی پرده سینماها خواهد رفت.

  • پلی‌لیست