هنروتجربه: شماره جدید ماهنامه «فیلم‌ نگار» با یادداشت و گفت‌وگویی با نوشین معراجی کارگردان فیلم سینمایی «پسر» منتشر شد.

به گزارش سایت هنروتجربه، در ابتدای شماره ۲۲۴ ماهنامه «فیلم‌ نگار» و در بخش سینمای ایران مطالبی مانند نقد فیلمهای «درخت گردو»، «گورکن»، «پسر» و سیناپس این فیلمها را می‌خوانیم. گفت‌وگو با نوشین معراجی فیلمنامه‌نویس و کارگردان «پسر» و گفت‌وگو با علی عسگری، نویسنده و کارگردان فیلم کوتاه «شاهد» از دیگر مطالب این بخش است.

پرونده موضوعی این شماره به فیلمنامه‌نویسی انیمیشن می‌پردازد و شامل مطالب متنوعی مانند راهنمایی ساده برای نوشتن فیلمنامه انیمیشن/ شش گام حیاتی در فیلمنامه نویسی برای انیمیشن/ رویکرد فیلمنامه نویسان به انیمیشن بزرگسالان و گفتگوی جمعی پیرامون فیلمنامه نویسی برای انیمیشن است.

در بخش سینمای جهان دو فیلم «حرکت ناگهانی ممنوع» و «خائن آمریکایی: محاکمه اکسیس سالی» مورد نقد و بررسی قرار گرفته و گفتگوهایی نیز با نویسندگان این آثار انجام شده است.

در قسمت تجربه های پراکنده نیز دو مقاله پیرامون ارتباط میان قهرمان و ضدقهرمان و اینکه چه چیزی یک شخصیت را به یادماندنی می کند؟ نوشته شده است.

فیلمنامه کامل این شماره به «منک» اختصاص دارد که سهند زرشکیان آن را به فارسی برگردانده است. یادداشت مترجم، سکانس برگزیده و یک نقد به همراه  گفت‌وگوی رامتین شهبازی با امیررضا نوری پرتو درباره فیلمنامه «منک» مطالب پایانی این شماره را تشکیل می دهند.

«فیلم‌نگار» به صاحب امتیازی حمایت بنیاد سینمایی فارابی منتشر می‌شود و نصرت‌الله تابش مدیر مسئول و سردبیر و میثم محمدی دبیر تحریریه فیلم‌نگار هستند.

«پسر» پس از دریافت دو جایزه از چهل و سومین جشنواره فیلم مسکو و حضور در پنجاهمین دوره جشنواره روتردام، از پنجم تیر در سینماهای موسسه «هنر و تجربه» در سراسر کشور به نمایش درآمده است.

فیلمنامه این اثر که توسط نوشین معراجی به نگارش درآمده روایت‌گر داستان پسر چهل‌ساله‌ای است که همچنان با مادر خود زندگی می‌کند. او علی‌رغم گذر از جوانی هنوز در کودکی خود باقی مانده و در گذران زندگی به مادر محتاج است اما این واقعیت را نمی‌پذیرد.

سهیل قنادان، ناهید حدادی، مجتبی فالحی، دنیا حیدری، راحله صادقی، کیمیا کامیار، آیسان گل بابایی، مریم نقیب، مهدی محمودی و اتابک نادری بازیگران این فیلم سینمایی هستند.