هنروتجربه: فیلم کوتاه «تخت آبی» ساخته علیرضا کاظمی‌پور در هفت جشنواره بین‌المللی در کشورهای آمریکا، انگلیس، کانادا، اسپانیا، هلند و بلژیک اکران می‌شود.

به گزارش سایت هنروتجربه، فیلم کوتاه «تخت آبی» ساخته علیرضا کاظمی‌پور در ماه سپتامبر و اکتبر (شهریور و مهر) در هفت جشنواره بین‌المللی در کشورهای آمریکا، انگلیس، کانادا، اسپانیا، هلند و بلژیک به نمایش درخواهد آمد.

اسامی این جشنواره ها عبارتند از:

The ۲۲nd Ojai Film Festival (USA)

The ۱۱th Extraordinary Film Festival (Belgium)

The ۱۰th Golden Door International Film Festival (USA)

The ۹th Festival Protesta (Spain)

The ۷th Women Over ۵۰ Film Festival (UK)

The ۴th Humans of Film Festival (Netherlands)

The ۲nd Abbotsford Film Festival (Canada)

فیلم کوتاه «تخت آبی» تا به حال در بیش از ۵۰ جشنواره بین المللی از جمله جشنواره شورت شورتز ژاپن و لچه و پالنسیای اسپانیا پذیرفته شده و جوایزی مثل جایزه بهترین کارگردانی جشنواره فیلم کوتاه ونکوور، جایزه بهترین فیلم کوتاه و جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره Reading آمریکا، جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره  Extraordinario اسپانیا، جایزه بهترین فیلم جشنواره  Settimo ایتالیا،  جایزه منتخب تماشاگران انجمن فیلم سیاتل، جایزه دوم بهترین فیلم جشنواره FOLCS نیویورک و جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم اسکرین پاور را دریافت کرده است.

این فیلم محصول موسسه فرهنگی هنری آواگران راه ابریشم و شرکت الف بریتیش کلمبیا است.

«تخت آبی» داستان زن میانسالی به‌نام زهرا است که دختری به نام نگار را در خیابان سوار ماشین کرده و اصرار دارد که او را به خانه‌اش ببرد. اما نگار نسبت به انگیزه و هویت جنسی او تردید دارد.