هنروتجربه، مریم شاه‌پوری: درام عاشقانه «وقتی به آسمان نگاه می‌کنیم چه می‌بینیم؟»/ What Do We See When We Look At The Sky? در جشنواره برلین ۲۰۲۱ نقدهای مثبتی گرفت و دست‌آخر جایزه فیپرشی را برنده شد.

دومین فیلم بلند کارنامه الکساندر کوبریدزه گرجستانی قرار است هفته آینده در جشنواره نیویورک روی پرده برود و سپس از ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان) در سینماهای ایالات متحده اکران خواهد شد. در خلاصه داستان رسمی فیلم چنین آمده است: «در شهر کوتائیسی گرجستان که کنار رود واقع شده، بوی عاشقی و تب جام جهانی در هوا پراکنده شده است. پس از چند دیدار تصادفی، لیسای داروشناس و جرجی فوتبالیست قرار دیداری با هم می‌گذارند؛ اما وقتی از خواب بیدار می‌شوند، انگار هیچ راه تماس و شناسایی دیگری برای‌شان وجود ندارد. آن‌ها می‌کوشند دوباره یکدیگر را پیدا کنند و توأمان چشمان‌شان به دنیایی کاملاً جدید باز می‌شود که در هر گوشه‌اش یک غافلگیری وجود دارد.»

جک کینگ، منتقد سایت «پلی‌لیست»، در بخشی از نقد خود بر این فیلم در جشنواره برلین نوشته است: «این فیلم فقط چکامه‌ای در باب امکان‌ناپذیری عشق و کشش جادویی ما نسبت به یک غریبه نیست، بلکه درباره علاقه و مهربانی است در همه صورت‌هایش که شامل دوستان، خانه، خیابان‌های سنگ‌فرش شهر، بستنی و پرندگان آوازخوان و رقصان آسمان هم می‌شود.»

  • پلی‌لیست