هنروتجربه: فیلم‌های راه‌یافته به بخش پویانمایی مسابقه ملی سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از ستاد خبری سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، اسامی فیلم‌های راه‌یافته به بخش پویانمایی مسابقه ملی سی‌وهشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران اعلام شد.

بر اساس اعلام دبیرخانه سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، آثار پویانمایی حاضر در بخش مسابقه ملی این رویداد به شرح زیر و به ترتیب حروف الفبا معرفی می‌شوند:

۱. «آی‌دی» به کارگردانی فهیمه قبادی و تهیه‌کنندگی فهیمه قبادی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از تهران

۲. «آینه خیس» به کارگردانی امیرهوشنگ معین و تهیه‌کنندگی امیرهوشنگ معین و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از تهران

۳. «آنیما» به کارگردانی محبوبه محمدزکی و تهیه‌کنندگی محبوبه محمدزکی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از تهران

۴. «بادها کجا می‌میرند» به کارگردانی پژمان علی‌پور و تهیه‌کنندگی پژمان علی‌پور و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از تهران

۵. «باران» به کارگردانی مهدی برق‌زدگان و تهیه‌کنندگی مهدی برق‌زدگان و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از همدان

۶. «پیش از بهشت» به کارگردانی احمد حیدریان و تهیه‌کنندگی محدثه پیرهادی و حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی از تهران

۷. «پیکره» به کارگردانی محسن صالحی‌فرد و تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران از نجف آباد

۸. «چرخ خیاطی» به کارگردانی نجمه هاشم‌الحسینی و تهیه‌کنندگی نجمه هاشم‌الحسینی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از تهران

۹. «خاطرات زمستان» به کارگردانی زهرا کبابیان و تهیه‌کنندگی امیرحسین صالحی از قزوین

۱۰. «خوردم، خوردی» به کارگردانی شیدخت دژم شهابی و تهیه‌کنندگی شیدخت دژم شهابی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از تهران

۱۱. «درخت ترش» به کارگردانی اکبر تراب‌‎پور و تهیه‌کنندگی اکبر تراب‌پور و انجمن سینمای جوانان ایران از همدان

۱۲. «دست و تخم مرغ» به کارگردانی فاطمه غروی‌منجیلی و تهیه‌کنندگی فاطمه غروی‌منجیلی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از تهران

۱۳. «دیوار چهارم» به کارگردانی محبوبه کلایی و تهیه‌کنندگی محبوبه کلایی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از قم

۱۴. «رویا می‌بافد آبی دریا» به کارگردانی مریم خلیل‌زاده و تهیه‌کنندگی مریم خلیل‌زاده و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از تهران

۱۵. «شکل غیبت» به کارگردانی پویا افضلی و تهیه‌کنندگی پویا افضلی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از تهران

۱۶. «قدم یازدهم» به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا و تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از تهران

۱۷. «قطعه تنهایی» به کارگردانی الهه قمیشی و تهیه‌کنندگی الهه قمیشی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از تهران

۱۸. «کاکایی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی زهرا ملایری از تهران

۱۹. «کلاغ» به کارگردانی اهورا شهبازی و تهیه‌کنندگی اهورا شهبازی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از تهران

۲۰. «گذشته» به کارگردانی حمید محمدی و تهیه‌کنندگی حمید محمدی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از تهران

۲۱. «گوبانگی» به کارگردانی مهدی صدیقی و علی فتوحی و تهیه‌کنندگی مهدی صدیقی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از تهران

۲۲. «مسافر» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهردخت خرمی‌پور از اهواز

۲۳. «هرچند میلیون سال، یکبار» به کارگردانی کمیل سهیلی و جویان سهیلی و تهیه‌کنندگی کمیل سهیلی از مشهد

سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۱۹ تا ۲۴ اکتبر ۲۰۲۱ برگزار می‌شود. این رویداد برای اولین‌بار در تاریخ سینمای ایران واجد شرایط تایید آکادمی اسکار شناخته و معرفی شده است.