هنروتجربه: علی صادقی می‌گوید فیلم «آیدین» را دوست داشتم. اگرچه این فیلم پایان تلخی داشت اما همین که جوانان را به حفظ انگیزه شان ترغیب می کند، یعنی تاثیرگذار است.

علی صادقی بازیگر پس از تماشای فیلم مستند «آیدین» در مورد این فیلم به موج گفت: فیلم «آیدین» را دوست داشتم. اگرچه این فیلم پایان تلخی داشت اما همین که جوانان را به حفظ انگیزه شان ترغیب می کند، یعنی تاثیرگذار است.

این هنرپیشه در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود این سوژه در یک فیلم داستانی به تصویر کشیده می شد اظهار داشت: به نظر من که سالها به عنوان بازیگر با پروژه های گوناگون سینمایی و تلویزیونی همکاری کرده ام، اثری همچون آیدین که به  یک سوژه از دنیا رفته پرداخته، بهتر است در قالب و سبک مستند تولید شود و ژانر مستند برای خلق چنین اثری قابل قبول تر است.

سوژه فیلم تعیین کننده میزان تحرک بازیگران است

این بازیگر در پاسخ به این سوال که چرا حرکت و ورزش کردن در فیلمهای سینمایی کشورمان کمتر دیده می شود، گفت: امروزه اکثر فیلم های سینمایی ما به مسائل اجتماعی می پردازند. به نظرم سوژه ای که برای تولید فیلم ها انتخاب می شود، فضای مناسب برای نشان دادن بازیگر در حال حرکت هایی چون ورزش کردن را ایجاد نمی کند.

صادقی ادامه داد: دست اندرکاران تولید فیلم های سینمایی معمولا بیشتر به فکر تولید کار هستند و به کیفیت اثر توجه زیادی ندارند. آنها تلاش می کنند سریع‌تر سکانس های فیلم سینمایی را بگیرند و به اصطلاح کارشان را جمع کنند. این نوع کار کردن دست اندرکاران تولید فیلم های سینمایی، روی کیفیت آثارشان تاثیر می گذارد و بازخوردهای کمی در نتیجه کارشان دیده می شود.

تولید در لوکیشن طبیعی سخت است

او با بیان اینکه امروزه هماهنگی برای تولید اثری با لوکیشن های طبیعی بسیار سخت است، اظهار کرد: خدا را شکر امروزه دیده می شود که برخی از تولیدکنندگان فیلم های سینمایی با همکارانشان که از کشورهای دیگر هستند، در تولید برخی از آثار همکاری می کنند و گام هایی در جهت تولید آثار اکشن برمی دارند.

صادقی به بازی در فیلم هایی که نیاز به فعالیت هایی چون دویدن دارند، علاقه نشان داد و افزود: من از ۵سالگی تا ۱۸سالگی دویدم و ۴یا ۵ سال عضو تیم ملی شیرجه بودم بنابراین از تحرک ترسی ندارم، اما از زمانی که وارد عرصه بازیگری و سینما شدم به مرور زمان از ورزش فاصله گرفتم و نتوانستم به فعالیت های ورزشی ام ادامه بدهم.

او تاکید کرد: دوست دارم اکشن بیشتری در سینمای ایران دیده شود و آثارمان از حالت سکون دربیایند.

شاید روزی فیلم درام هم بازی کنم

این بازیگر در مورد آمادگی و علاقه اش به بازی در فیلم های غیر کمدی، خاطرنشان کرد: همواره سعی کرده ام در فیلم های کمدی و شاد ایفای نقش کنم اما اگر روزی در موقعیت بازی در یک فیلم دراماتیک قرار بگیرم، شاید در چنین اثری هم ایفای نقش کنم.

برچسب‌ها: