هنروتجربه: «مادرزاد» ساخته برادران سامکو، موفق به کسب جایزه بهترین فیلم بخش «فیلمی برای آینده» بیست و چهارمین جشنواره فیلم مذهب امروز ایتالیا شد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم کوتاه مادرزاد در ادامه حضور بین‌المللی خود توانست جایزه بخش «فیلمی برای آینده» جشنواره فیلم مذهب امروز ایتالیا را از آن خود کند.

در بیانیه هیئت داوران جشنواره در خصوص انتخاب این فیلم آمده است: «مادرزاد» به خاطر نگاه ویژه به مسئله حقوق بشر، به ویژه حقوق زنان با تمرکز بر مسئله کودک همسری و زیان‌های جبران ناپذیرش موفق به کسب جایزه در بخش فیلمی برای آینده، می‌شود.

جشنواره بین‌المللی فیلم مذهب امروز از سال ۱۹۹۷ با هدف کمک به گسترش فیلم‌های مذهبی، تقویت گفت و گوها بین ادیان، باورها و گسترش صلح آغاز به کار کرده و دوره بیست و چهارم، این جشنواره از میان ۱۴۰۰ اثر دریافتی میزبان ۸۳ اثر منتخب مستند، کوتاه، بلند و انیمیشن از ۳۶ کشور بوده است.

برادران سامکو (آکو زندکریمی و سامان حسین‌پور)، پیش از این نیز در نخستین حضور بین‌المللی فیلم «مادرزاد»، موفق به دریافت جایزه ویژه هیئت داوران در شصت و یکمین جشنواره فیلم زلین شده‌اند.

فیلم کوتاه «مادرزاد» به تهیه‌کنندگی برادران سامکو و دیمن زندی در کردستان تولید شده است.