هنروتجربه، مریم شاه‌پوری: فیلم‌ساز برجسته کانادایی دیوید کراننبرگ را خیلی‌ها یکی از جسورترین و خلاق‌ترین کارگردانان ژانر می‌دانند که بیش از چهل سال سابقه فیلم‌سازی دارد.

او سال آینده با جدیدترین فیلمش با نام «جنایت‌های آینده»/ Crimes of The Future بازخواهد گشت. کراننبرگ در گفت‌وگوی تازه‌ای با نشریه کانادایی «NOW» از پایان فیلم‌برداری و آغاز تدوین این فیلم خبر داده است و این‌که احتمالاً به جشنواره کن آینده در ماه مه ۲۰۲۲ خواهد رسید: «امیدواریم تا ماه مه فیلم تمام شود چون جلوه‌های بصری زیادی دارد و صدا و موسیقی هم هست.» البته کراننبرگ در گفت‌وگو با نشریه کانادایی دیگری به نام «گلوب اند میل» اشاره کرده است که نتفلیکس پس از دیدار با او در دفترشان در لس‌آنجلس، یکی از پروژه‌های تازه او را رد کرد.

او درباره نتفلیکس می‌گوید: «تجربه من با آن‌ها دقیقاً مثل تجربه‌ام با استودیوها بود. آن‌ها زرنگ و باسوادند ولی در درون می‌ترسند. آن‌ها می‌گویند: کارتان را دوست داریم؛ اما وقتی چیزی به آن‌ها می‌دهی می‌گویند: می‌خواهیم با شما کار کنیم اما نه در این پروژه.»

دیوید کراننبرگ که به خاطر فیلم‌برداری اغلب فیلم‌هایش در تورنتو شناخته می‌شود، «جنایت‌های آینده» را در آتن یونان جلوی دوربین برد. ویگو مورتنسن، لئا سیدو و کریستن استوارت از بازیگران فیلم هستند.

  • پلی‌لیست