هنروتجربه: جایزه اول چهارمین جشنواره «سیرت» ترکیه به فیلم کوتاه «داغی» به کارگردانی فاطمه محمدی اهدا شد.

به گزارش سایت هنروتجربه، این جشنواره با اهدای تندیس و جایزه نقدی به فیلم کوتاه «داغی» ساخته فاطمه محمدی به عنوان بهترین فیلم جشنواره، اختتامیه خود را با حضور مقامات و چهره‌های مشهور ترکیه در شهر سیرت برگزار کرد.

فیلم کوتاه «داغی» در قالب بسته فیلم کوتاه «پنج‌گان کوتاه» از اواخر مهرماه در موسسه سینمایی «هنروتجربه» اکران سراسری می‌شود. بسته فیلم کوتاه «پنج‌گان کوتاه» شامل فیلم‌های «داغی» به کارگردانی (فاطمه محمدی)، «ناطق» (مهرشاد رنجبر)، «سفیدپوش» (رضا فهیمی)، «ذبح» (ساخته مشترک آکوند زند کریمی و سامان حسین‌پور) و «ماهکان» (ساخته مشترک حسام حسینی و عباس حسین‌زاده) است.

در خلاصه داستان «داغی» آمده است: «حفیظ هر شب با شنیدن صدای تیراندازی در مرز، به آنجا می‌رود تا از متعلقات به جا مانده از اجسادِ مهاجران، برای گذران زندگی خود بردارد. شبی میان اجساد متوجه دختری جوان و کودکش می‌شود که در گوشه‌ای مخفی شده‌اند.»

عاطفه امینی، مجتبی بیطرفان و زینب جعفری بازیگران اصلی این فیلم هستند.

«داغی»/ نویسنده: امیر روئینی، مدیر تصویربرداری: حمید مهرافروز، صدابردار و صداگذار: سامان شهامت، تدوین: شیدا گرجی، موسیقی: پیام آزادی، طراح صحنه: پوریا اخوان، تهیه شده در دفتر انجمن سینمای جوانان بروجرد.

پخش «داغی» را پروفیلم فست بر عهده داشته است.