هنروتجربه: مستند کوتاه «گاوچاه» به نویسندگی و کارگردانی کامران رسول‌زاده جایزه بهترین فیلم مستندِ تراول چهل و یکمین دوره جشنواره پاییز در وورونت رومانی را دریافت کرد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی فیلم، مستند کوتاه «گاوچاه» به نویسندگی و کارگردانی کامران رسول‌زاده در سومین حضور بین‌المللی خود، جایزه بهترین فیلم مستندِ تراول چهل و یکمین دوره جشنواره پاییز در وورونت رومانی را دریافت کرد.

این جشنواره یکی از معتبرترین جشنواره‌های مستند جنوب شرق اروپا و کشور رومانى‌ است و در تاریخ ششم تا دهم اکتبر در گوراهومورولویی رومانی برگزار شد.

رسول‌زاده پیش از این، با ساخت مجموعه مستندهاى «کارآوا» به ثبت کارآواهاى اقلیم هاى مختلف ایران در قالب مجموعه مستند چند قسمتى نیز پرداخته بود.

مستند کوتاه «گاوچاه» به یکى از سنت هاى دیرینِ کشاورزانِ ایران مى پردازد که در آن گاو به شیوه اى شگفت انگیز به فهم زبان صاحب روستایى اش مى رسد.

دیگر عوامل این مستند عبارتند از تهیه کننده: مجید ضابطی، مدیر فیلمبرداری: مهدى مرودشتى، دستیار فیلمبردار: شاهین تاران، تدوین: مهدى مرودشتى، مدیر تولید: امین علمایى، دستیار تهیه کننده: ماه‌گل مطیعیان، طراح پوستر: امین علمایى، مترجم: آرزو کرمانى، پخش بین الملل: سولماز اعتماد.