هنروتجربه: حسین شهابی «تست آخر» جدیدترین فیلمش را درباره رویای بازیگری دانست که پیش تولید آن آغاز شده و به زودی فیلمبرداری آن نیز آغاز می‌شود.

حسین شهابی کارگردان سینما به صبا گفت: پیش تولید فیلم سینمایی «تست آخر» را آغاز کرده‌ام که در این کار علاوه بر کارگردانی، نویسندگی و تهیه را نیز خود بر عهده دارم.

وی با اشاره به اینکه فیلم درباره کسانی است که عاشقانه سینما را دوست دارند و رویای بازیگر شدن را در ذهن می‌پرورانند، توضیح داد: سال گذشته فیلمنامه‌ای با این محوریت نوشتم که در آن دغدغه این دست افراد بیان می‌شود، البته آن زمان موقعیت برای ساخت فراهم نشد ولی به زودی این فیلم را جلوی دوربین خواهم برد.

کارگردان «بی صدا» در پاسخ به اینکه آیا این فیلم اثری شبیه «سلام سینما» است، گفت: در فیلم محسن مخملباف روایتی مستندگونه را شاهد هستیم اما در «تست آخر» قصه شکلی دراماتیک و سینمایی دارد. هدف از ساخت این فیلم آگاه سازی جوانان است چون به آنها می‌خواهم بگویم آن چیزی که در ذهن پرورانده‌اند، بهشتی خیالی است.

شهابی با بیان اینکه «تست آخر» را در تهران جلوی دوربین خواهد برد، بیان کرد: در این اثر سینمایی سرمایه گذار خودم هستم و تمام منابع تولیدی خصوصی است البته هزینه فیلم‌های فرهنگی زیاد نیست برای همین سرمایه ساخت آن قابل قیاس با تولیدات رایج سینما نیست.

کارگردان «روز روشن» با اعلام اینکه بازیگران این فیلم همگی از آموزشگاه بازیگری «فردا» هستند، متذکر شد: یکی از راهکارهای پایین آوردن هزینه‌های ساخت فیلم، استفاده از بازیگران جدید است، چون بازیگران مطرح و چهره، دستمزد‌های بسیار بالایی دارند.

وی در انتها با بیان اینکه فیلم گیشه ساختن را بلد نیست، بیان کرد: من تا به امروز ۶ فیلم سینمایی را کارگردانی کردم اما به جرأت می‌گویم فیلم گیشه ساختن را بلد نیستم.

 

برچسب‌ها: