هنروتجربه: فیلم سینمایی «پوست» به کارگردانی مشترک بهرام و بهمن ارک در روزهای آغازین اکران خود به فروش ۵۵۶,۳۲۰,۰۰۰ ریالی دست پیدا کرد.

به گزارش سایت هنروتجربه، فیلم سینمایی «پوست» به کارگردانی مشترک بهرام و بهمن ارک و تهیه‌کنندگی محمدرضا مصباح که از روز چهارشنبه ۲۱ مهرماه روی پرده سینماهای کشور رفته است، در اولین روزهای اکران خود در ۸۱ سالن سینما و ۲۴۴ سانس توانست ۲,۳۱۸ مخاطب را با خود همراه کند و به فروش۵۵۶,۳۲۰,۰۰۰ ریالی دست یابد.

این درحالی‌ست که تعداد سانس‌ها و سینماهای اختصاص داده شده به این اثر نسبت به دیگر آثار روی پرده سینماها کمتر است.

این اثر از جمله آثار سینمای هنری است که با استقبال تماشاگران آنهم تنها در ۲ روز از اکران و با تعداد کم سالن و سانس، خط بطلانی بر ادعای بی‌توجهی مخاطب به آثار هنری و برآمده از سینمای هنر و تجربه کشیده است؛ آن هم در زمانی که فروش گیشه را مختص به فیلم‌های اجتماعی‌عاشقانه یا کمدی می‌دانند.

برادران ارک که با فیلم کوتاه «حیوان» جوایز جشنواره کن و جشنواره فجر را در کارنامه هنری‌ شان داشتند، موفق شدند با فیلم «پوست»، هفت نامزدی و ۲ سیمرغ بلورین را در جشنواره فجر سی و هشتم به دست بیاورند.

اکران سراسری «پوست» از روز چهارشنبه ۲۱ مهرماه، توسط موسسه بهمن سبز و با حمایت موسسه «هنرو تجربه» در سینماهای سراسر کشور آغاز شده است.