هنروتجربه: یاسر فقیهی کارگردان سینما در یادداشتی کوتاه به رویکرد هنروتجربه ای در تولید فیلم پرداخته است که متن آن به شرح زیر است:

آنچه سال های اخیر و پیش رو در هنروتجربه رخ داده است، تحقق رویای فیلمسازان روی پرده نقره ای است رویایی که با مافیای عجیب و غریب تولید و پخش سینمای ایران هیچ وقت برای جوانان تازه پا به عرصه گذاشته هم خوانی نداشت.

حال باید دید با تولد فیلم های جدیدی که به تعبیر بعضی ها بازیگرمحور نیست و قصه ای که مخاطب را با خود به سینماها می کشد چه اتفاقی در حال وقوع است.

آنهایی که خود را متخصص در هر چیزی می دانند باید این را هم بدانند دیگر سینمای جهان مطلق، بر اساس بازی سلبریتی ها و بازیگران چهره خود را نمایان نمی سازد و این ورق روی دیگری هم دارد، هنروتجربه توانسته فرصتی برای ظهور استعدادهایی را که قبل از این ناامید از پخش فیلم های خود برای مخاطبان بودند، ایجاد کند. در حال حاضر برای بازگشت بودجه های سنگین تولید فیلم های شرکت کننده در سینمای هنروتجربه حتی بدون بازیگران چهره باید چاره ای اندیشید تا ریشه این نهال در حال رشد خشک نشود، و چاره آن اختصاص سالن های نمایش بیشتری برای اکران و بازگشت سرمایه عزیزان تولید کننده فیلم در جهت حضور دوباره خود در عرصه تهیه و تولید فیلم های جدید است.

برچسب‌ها: