هنروتجربه: فیلم کوتاه «ذبح» ساخته مشترک برادران سامکو (سامان حسین‌پور و آکو زندکریمی) بهترین فیلم جشنواره مستقا مادرید شد.

به گزارش سایت هنروتجربه، این جشنواره اسپانیایی که برگزیدگان خود را ۲۳ اکتبر معرفی کرد، هر ساله در شهر مادرید برگزار می‌شود.

در بیانیه هیئت داوران راجع به فیلم کوتاه «ذبح» آمده است که: فیلمی خارق‌العاده با اشاره به سنت‌های روایی سینمای ایران به ویژه فیلم «گاو» ساخته داریوش مهرجویی است. در قصه‌ای که زندگی یک گاو می‌تواند سرنوشت پرسوناژ فیلم را دستخوش تغییر قرار دهد. این فیلم راوی رنج و رویای یک سرزمین است. فیلمنامه «ذبح» بسیار درست دراماتیزه شده است و می‌تواند مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد. لازم به ذکر است که فریدون حامدی بازیگر رول اصلی و تیم بازیگران در این فیلم بسیار درخشان ظاهر شده‌اند.

در این دوره از جشنوراه فیلم کوتاه «ذبح» ساخته برادران سامکو توانست جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره را از آن خود کند.

گفتنی است فیلم کوتاه «ذبح» ساخته برادران سامکو (سامان حسین پور و آکو زندکریمی) در باکس «پنج گانِ کوتاه» در اکران‌های سراسری موسسه «هنروتجربه» در حال نمایش است. بسته فیلم کوتاه «پنج‌گان کوتاه» شامل فیلم‌های «داغی» به کارگردانی (فاطمه محمدی)، «ناطق» (مهرشاد رنجبر)، «سفیدپوش» (رضا فهیمی)، «ذبح» (ساخته مشترک آکوند زند کریمی و سامان حسین‌پور) و «ماهکان» (ساخته مشترک حسام حسینی و عباس حسین‌زاده) است.