هنروتجربه: جعفر صانعی‌مقدم، مدیر عامل موسسه «هنروتجربه» می‌گوید با اکران فیلم‌ها در سینماهای «هنروتجربه»، فیلمسازان متوجه بازخوردهای مردمی و نظرات منتقدین می‌شوند. به هر حال در فضای جشنواره فیلمسازان از نحله‌های فکری شبیه به هم‌ دور همدیگر جمع می‌شوند و برخورد آنها با یکدیگر است. اکران فیلمهای کوتاه در شهرهای مختلف که مردم بابت دیدن آثار بلیت می‌خرند و به سینما می‌آیند بسیار متفاوت از فضای جشنواره‌ای و رایگان بودن دیدن فیلمها است.

جعفر صانعی‌مقدم، مدیر عامل موسسه «هنروتجربه» در ابتدای صحبت‌های خود درباره دستاوردهای موسسه «هنروتجریه» اظهار کرد: معتقدم باید هنرمندان و منتقدان راجع به مجموعه فعالیت‌های موسسه «هنروتجربه» و دستاوردهای ان در طی این سالیان صحبت کنند‌. به شخصه سابقه طولانی در حوزه فیلم کوتاه و مستند دارم و از علاقه‌مندان این دو حوزه هستم. بر این اعتقادم که سینماگرانی که در ایران و جهان مطرح شدند از فیلم کوتاه شروع کردند و کاش تاریخ شفاهی فیلمسازان، مدیران فیلمبرداری و … در قبل از انقلاب در کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان و سینمای آزاد و بعد از انقلاب اسلامی در سینمای جوانان در دسترس علاقه‌مندان قرار بگیرد. تاکید می‌کنم که حتی بسیاری از فیلمسازان تجاری‌ساز امروز نیز از حوزه فیلم کوتاه شروع کردند.

وی ادامه داد: با اکران فیلم‌ها در سینماهای «هنروتجربه»، فیلمسازان متوجه بازخوردهای مردمی و نظرات منتقدین می‌شوند. به هر حال در فضای جشنواره فیلمسازان از نحله‌های فکری شبیه به هم‌ دور همدیگر جمع می‌شوند و برخورد آنها با یکدیگر است. اکران فیلمهای کوتاه در شهرهای مختلف که مردم بابت دیدن آثار بلیت می‌خرند و به سینما می‌آیند بسیار متفاوت از فضای جشنواره‌ای و رایگان دیدن فیلمها است.

مدیر عامل موسسه «هنروتجربه» تاکید کرد اکران فیلمها باعث سرعت در روند حرفه‌ای فیلمسازان شده است.

صانعی‌مقدم با اشاره به اینکه حداقل در ۴۰ سال گذشته صحبت از حمایت فیلمها- و نه تولید- در اکران می‌شود که غیر از موسسه «هنروتجربه» در جایی این اتفاق رخ نداده است توضیح داد: ما در طی هفت سال رقم باورنکردنی ۱۵،۱۶ میلیارد دریافت کرده‌ایم همراه با ساختمانی که دارای ۴،۵ اتاق بوده است و هیچگونه امکانات و تجهیزاتی در اختیار ما نبوده است. در این سالها بخش خصوصی اعم از فیلمسازان، سالن داران و علاقه‌مندان به این موسسه کمک کردند و این میزان استقبال از نمایش و اکران فیلمها بدون این حمایت‌های مستقل عملا ناممکن بود. برابر با رقم دریافتی، «هنروتجربه» توانسته از فروش فیلمها به این عدد دست پیدا کند.

جعفر صانعی‌مقدم در پایان تاکید کرد: در این میان باید فیلمهای نمایش داده شده در سینمای بدنه را به لحاظ بکر بودن و کیفیت با فیلمهای نمایش داده شده در سینماهای «هنروتجربه» مقایسه کرد.