هنروتجربه: مراسم آیین دیدار «پنج‌گانِ کوتاه» شب گذشته هفتم آبان‌ماه با حضور هنرمندان و عوامل فیلم در خانه هنرمندان برگزار شد.

به گزارش سایت هنروتجربه، مراسم آیین دیدار بسته فیلم کوتاه «پنج‌گانِ کوتاه» عصر روز جمعه در خانه هنرمندان برگزار شد.

سیاوش چراغی‌پور، مهوش وقاری، جعفر صانعی‌مقدم مدیر عامل موسسه «هنروتجربه»، امیرحسین علم‌الهدی، سعید زمانیان، روناک جعفری، مریم بوبانی و سحر عصرآزاد از جمله حاضران این مراسم بودند.

پیش از نمایش فیلم، فاطمه محمدی کارگردان فیلم کوتاه «داغی» و نماینده «پنج‌گانِ کوتاه» ضمن خوشامدگویی به حضار، متن ذیل را قرائت کرد.

«چه استعدادهای باشکوهی که در راه فیلم کوتاه ایران از بین رفتند. آن‌هایی که به اندازه آدم‌های موفق توان داشتند. آن‌هایی که به اندازه آدم‌های موفق حق داشتند و آن‌هایی که به اندازه آدم‌های موفق، اخلاقی بوده‌اند. آن‌هایی که برای سال‌ها و دهه‌ها دیده نشدند. سنتِ تراژدی، بلند کردنِ صدایِ بی‌صدایان است و ما گروه «پنج‌گانِ کوتاه»، صدای آن‌ها هستیم.

سال‌هاست که تب و تاب تولید و عرضه فیلم کوتاه ایران بالا گرفته است و طبق عادت طبیعت، گروهی که قوی‌تر هستند بقا دارند و مابقی دیده نمی‌شوند و از میان خواهند رفت. گروه «پنج‌گانِ کوتاه» در اعتراض به این وضعیت نابرابر پیش آمده تصمیم دارد تا جایی که فرصت نمایش‌ها مقدور باشد با مخاطب و آینده‌گان فیلم کوتاه این مرز و بوم به صورت حضوری طی سفرهای پیش رو گفتمان و تبادل اندیشه کند بلکه راه‌گشای کوچکی برای تاریخ فیلم کوتاه ایران باشد.

فیلم کوتاه هر اندازه هم که در جشنواره‌ها اقبال داشته و موفق باشد، رویارویی نهایی و حیاتیِ اثر با مخاطب است، آنچه برای ذات سینما حیاتی‌ست، مخاطب است و چه سعادتمندیم که «پنج‌گانِ کوتاه» در سراسر ایران به نمایش گذاشته می‌شود و این برای ما سازندگان این آثار موجب خوشحالی و افتخار است.

ما سازندگان فیلم‌های «پنج‌گان کوتاه»، از شما هنرمندان سراسر ایران دعوت می‌کنیم تا به رسم مهر از ما حمایت و دیگران را به تماشای فیلم کوتاه که سرمایه راستین سینمای این مملکت است ترغیب نمائید .

حضورتان مایه دلگرمی و قوت قلب ما است.

قدردانیم»

این بسته شامل ۵ فیلم کوتاه «داغی» به کارگردانی فاطمه محمدی، «ماهکان» ساخته حسام حسینی و عباس حسین‌زاده، «ذبح» اثر آکو زندکریمی و سامان حسین‌پور، «سفید‌پوش» اثر رضا فهیمی و «ناطق» به کارگردانی مهرشاد رنجبر است.

در پایان مراسم آیین دیدار، بسته فیلم کوتاه «پنج‌گانِ کوتاه»» با حضور جمع زیادی از مخاطبین به نمایش درآمد.